7 medali biathlonistów IKN Górnik Iwonicz-Zdrój !!!

Rewelacją biathlonowych zmagań w Kościelisku podczas XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podkarpackie 2013 byli zawodnicy IKN Górnik Iwonicz-Zdrój. Młodzi biathloniści z Podkarpacia zdobyli łącznie 7 medali (2 złote, 4 srebrne i 1 brązowy). Lider iwonickich biathlonistów Rafał Penar zdobył dwa złote krążki w biegu sprinterskim i pościgowym. Dawid Szwast w „sprincie”, „pościgu” i w biegu indywidualnym stawał na drugim stopniu podium. W biegu sztafetowym nasza trójka: Rafał Penar, Dawid Szwast i Kamil Chłap długo prowadziła, ale ostatecznie 15 sekund przed sztafetą „Górnika” finiszowała ekipa BKS WP-Kościelisko, brąz dla drużyny MKS Duszniki Zdrój. O sporą niespodziankę postarały się Kamila Cichoń, Klaudia Cichoń i Julita Zając. Młode biathlonistki IKN Górnik sięgnęły po „brąz” w sztafecie. „Złoto” dla BKS WP-Kościelisko, a „srebro” dla MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Stoją od lewej: prezes IKN Górnik Edward Jakieła, Kamil Chłap, Dawid Szwast, Rafał Penar, trener  Mariusz Jakieła,
W  przysiadzie od lewej: Julita Zając