Archiwum dla kategorii ‘Bez kategorii’

Rodzaje ubezpieczeń

 

Ubezpieczenie jest nieodłącznym elementem naszego życia. Każdy pracujący jest automatycznie ubezpieczany przez pracodawcę, a każdy właściciel samochodu ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC. Czym właściwie jest ubezpieczenie i jakie formy ubezpieczeń oferują agencje?

Ubezpieczenia w Rzeszowie

Czym jest ubezpieczenie ?

Ubezpieczenie jest obowiązkiem wypłaty odszkodowania poszkodowanemu przez ubezpieczyciela, na wypadek wystąpienia zdarzenia określonego w umowie pomiędzy ubezpieczającym a ubezpieczycielem. Należność jest wypłacana ze składek, które klienci wpłacają podczas trwania umowy. 

Formy ubezpieczeń

Niektóre z oferowanych ubezpieczeń:

 • Ubezpieczenie komunikacyjne:
  • AUTOCASCO – dobrowolne ubezpieczenie pojazdów od zdarzeń losowych np. uszkodzenia, kradzieży.
  • OC – jest obowiązkowym ubezpieczeniem za wyrządzone osobom trzecim szkody podczas ruchu na drodze.
 • Ubezpieczenie na życie:
  • Zdrowotne – osobie ubezpieczonej przysługują darmowe świadczenia zdrowotne. W Polsce ubezpieczenie to jest obowiązkowe.
  • Na życie – wypłacenie kwoty zawartej w umowie rodzinie poszkodowanego na wypadek śmierci ubezpieczonego.
 • Ubezpieczenie na podróże
  • Ubezpieczenie kosztów leczenia – zapewnia pokrycie kosztów leczenia za granicą.
  • Ubezpieczenie bagażu – zapewnia wypłatę świadczenia za kradzież bagażu w czasie podróży.
 • Ubezpieczenie na dom:
  • Ubezpieczenie przed włamaniem – świadczenie jest wypłacane na wypadek włamania do nieruchomości. 
  • Ubezpieczenie nieruchomości od klęsk żywiołowych – zapewnia wypłatę świadczeń na wypadek zniszczenia budynku przez katastrofy żywiołowe.

 

Czy warto się ubezpieczyć ?


Niektóre ubezpieczenia są obowiązkowe, inne nie, dlatego niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, jak są przydatne. Gdyby nie ubezpieczenie zdrowotne każda wizyta u lekarza czy dentysty kosztowałaby nas duże pieniądze. Dzięki ubezpieczeniom nie musimy się martwić takimi jednorazowymi wydatkami, ponieważ będziemy mogli skorzystać z takich usług bezpłatnie (jedynym wydatkiem są składki).

Ubezpieczenia

Profesjonalne ubezpieczalnie

Rynek jest przepełniony ubezpieczalniami, oferującymi różne ubezpieczenia. Jedną z najlepszych firm zlokalizowanych w Rzeszowie jest firma „Carlo Ubezpieczenia”. Oferuje ona nie tylko wyżej wymienione formy ubezpieczeń, ale również ubezpieczenie NNW,  majątku firmy, dla rolników oraz zawodowe. Carlo współpracuje z 20 towarzystwami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu zapewnia szeroką ofertę. Oprócz Rzeszowa oferuje ubezpieczenia w Krośnie, Mielcu, Przemyślu, ale i na terenie całego Podkarpacia.

Bramy garażowe Rzeszów

Chcesz zmienić bramę garażową lub wjazdową? Planujesz zakup bramy wjazdowej lub bramy garażowej w Rzeszowie? Chcesz aby zakupiony sprzęt był sprawdzony i posiadał cechę solidnego produktu? Poszukujesz fachowców, którzy dokonają montażu automatycznych bram garażowych? Nie zwlekaj i sprawdź ofertę przygotowaną przez firmę Rezbi.

 

(więcej…)

Kostka brukowa Rzeszów

Potrzebujesz projektu i aranżacji w wykonaniu nawierzchni z kostki brukowej na twoim podjeździe? Firma Mat-Bud oferuje układanie kostki brukowej i kostkę brukową w Rzeszowie i okolicznych miejscowościach. Nasza przygoda i kariera z profesjonalnym układaniem kostki brukowej rozpoczęła się w Rzeszowie. Przez lata zebranych doświadczeń i dobrych pochwał od strony zadowolonych klientów rozpoczęliśmy świadczyć nasze usługi także na terenie innych miejscowości Podkarpacia.

(więcej…)

Piłka siatkowa

Zmarł Wiesław Radomski. Wybitny siatkarz, świetny trener, działacz sportowy, długoletni Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej. Wielokrotny Mistrz Polski w barwach Resovii w latach 1971 – 1975.
Cześć jego pamięci. Rodzinie i najbliższym Wiesława Radomskiego kondolencje składają Zarząd, pracownicy i działacze Podkarpackiej Federacji Sportu.

Judo

Kolejny duży sukces judoki Millenium Rzeszów Michała Bartusika. Na Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbyły się w Katowicach bezapelacyjnie wygrał w kategorii 66 kg wygrywając wszystkie swoje walki przed czasem. Już za tydzień walczył będzie w zawodach Pucharu Świata w Abu Dabi. Zawody te są jednocześnie kwalifikacjami do przyszłorocznych Mistrzostw Świata i Europy.

Judo

W Oleśnicy k/Wrocławia odbyły się zawody Międzynarodowego Pucharu Polski Juniorów w judo. Doskonale spisał się judoka Millenium Rzeszów Kirylo Veselovski zwyciężając w kategorii 81 kg. Nasz zawodnik wygrał pięć walk z rzędu, a w finale pokonał reprezentanta Kanady Benijamina Kendricka. W zawodach startował cała czołówka polskich judoków oraz reprezentanci Kazachstanu, Ukrainy, Niemiec, Holandii,Gruzji, Austrii, Słowenii, Czech i Kanady. Gratulujemy kolejnego dobrego występu zawodnikowi rzeszowskiego klubu.

Piłka siatkowa

Nowy sezon rozpoczęli młodzi siatkarze. W ramach młodej ligi siatkarze Asseco Resovia zmierzyli się w hali ROSiR w sobotę 8 października z MKS Będzin. Nasi zawodnicy zwyciężyli zdecydowanie 3:0 w setach do 21, 23 i 21, a najlepszym zawodnikiem meczu uznany został Kacper Komar, syn świetnego zawodnika Resovii z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku Mariusza Komara. Tak więc tradycja sportowa pozostaje w rodzinie gdyż mamą Kacpra jest także utytułowana zawodniczka, koszykarka AZS Rzeszów Iza Kieszkowska.

Akrobatyka sportowa

W najbliższy weekend 7-9 października w rzeszowskiej hali Podpromie odbędą się zawody Pucharu Świata w Akrobatyce Sportowej połączone z turniejem pod nazwą Rzeszów International Acro Cup. Głównym organizatorem jest Podkarpacki Okręgowy Związek Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie, a honorowy patronat nad zawodami objął Marszałek Województwa Podkarpackiego. Jak poinformował nas Prezes POZAS Tadeusz Kaplita, główny animator tego przedsięwzięcia, w imprezie spodziewany jest udział reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Białorusi, Kazachstanu, Węgier,Czech, Wielkiej Brytanii, Armenii, Ukrainy oraz reprezentanci wielu polskich klubów.

Lekka atletyka

W ostatnią niedzielę 2 października na stadionie Resovii nastąpiło oficjalne zakończenie lekkoatletycznego sezonu letniego. Ostatnim akordem tego sezonu były zawody wielobojowe wszystkich grup wiekowych w 5-bojach. Oto zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych:
– młodziczki Gabriela Filar (CWKS Resovia) 2495 pkt.
– młodzicy Marcin Jachym (CWKS Resovia) 2376 pkt.
– juniorki Klaudia Wojtunik (CWKS Resovia) 473 pkt
– juniorzy Filip Kostkiewicz (UKS Tempo 5 Przemyśl)376 pkt.

Kolarstwo

Młode zawodniczki Kolarskiego Ludowego Klubu Sportowego „Azalia” Brzóza Królewska wywalczyły srebrny medal Mistrzostw Polski w jeździe drużynowej na czas. Zawody odbyły się w miejscowości Godziesze Wielkie. Podopieczne trenera Stanisław Zygmunta startowały w składzie: Kinga Kalembkiewicz, Brygida Piersiak, Karolina Kozyra i Zuzanna Flis. Złoty medal zdobyła drużyna z Grudziądza.
Wcześniej rozegrano Mistrzostwa Polski w jeździe dwójkami. Nasza dwójka jadąca w składzie Kinga Kalembkiewicz i Brygida Piersiak zajęła czwartą lokatę. Druga nasza para Karolina Kozyra i Zuzanna Flis przyjechała na 13 pozycji.