Archiwum dla kategorii ‘Informacje’

Wsparcie obywateli Ukrainy – powstała nowa infolinia

Od 24 lutego 2022 r. granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 3,5 mln osób. Wielu z nich czeka w Polsce na zakończenie wojny i możliwość powrotu do ojczyzny.

Zielona Linia to infolinia urzędów pracy. Jej konsultanci udzielają informacji m.in. na temat rejestracji w urzędzie pracy oraz form wsparcia dla osób bezrobotnych. Od momentu wybuchu wojny na Ukrainie (24 lutego 2022 r.) zakres działań Zielonej Linii rozszerzył się o wsparcie dla obywateli tego kraju, którzy masowo korzystają ze schronienia w Polsce. Regulacje wprowadzone ustawą specjalną z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa otworzyły polski rynek pracy i dały szereg innych przywilejów naszym sąsiadom zza wschodniej granicy. Zielona Linia, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno polskich pracodawców, jak i uchodźców, uruchomiła kilka dodatkowych usług skierowanych do obywateli Ukrainy. Opisujemy najważniejsze z nich.

 

Pierwsza usługa to usługa poszukiwania pracy dla Ukraińców, którzy chcą pracować w Polsce, ale nie wiedzą, gdzie zacząć szukać pracy lub jak się o nią ubiegać. Druga usługa to program szkoleniowy przeznaczony specjalnie dla uchodźców z Ukrainy, którzy chcą szybko nauczyć się języka polskiego i przystosować do życia w Polsce przed rozpoczęciem poszukiwania nowej pracy lub ubieganiem się o możliwość kształcenia na polskich uniwersytetach i uczelniach.

 

Dodatkową usługą świadczoną przez Zieloną Linię dla obywateli Ukrainy to pomoc w tłumaczeniu na język polski i przygotowanie CV. Tłumaczenia wykonywane są od poniedziałku do piątku, a dokumenty odsyłane są pocztą elektroniczną. Usługa ta jest świadczona bezpłatnie.

 

Wyszukiwarka ofert pracy to kolejna usługa przygotowana przez Zieloną Linię dla obywateli Ukrainy. Umożliwia ona wyszukanie odpowiedniej oferty zgodnej z potrzebami użytkownika, co pozwala zawęzić krąg poszukiwań i przedstawić oferty odpowiadające jego wymaganiom.

 

Po wybraniu języka ukraińskiego w translatorze, znajdującym się w prawym górnym rogu strony, wszystkie treści będą wyświetlane w języku ukraińskim.

 

Translator umożliwia również przetłumaczenie na język ukraiński wszystkich treści zamieszczonych na portalu Zielona Linia.

 

Infolinia Zielonej Linii jest dostępna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00. W tym czasie można zadzwonić (nr tel. 19524) – dostępni są konsultanci posługujący się językiem ukraińskim, napisać (również w języku ukraińskim) – korzystając z kanału czatu dostępnego na stronie internetowej Zielonej Linii lub kanału Messenger (Facebook).

 

Konsultanci Zielonej Linii udzielają informacji zarówno obywatelom Ukrainy, którzy chcą pracować w Polsce lub chcą się zarejestrować w urzędzie pracy, jak i pracodawcom, którzy chcą zatrudnić swoich sąsiadów zza naszej wschodniej granicy. Wyjaśniają przepisy ustawy specjalnej z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

 

Konsultanci Zielonej Linii niezmiennie udzielają też informacji na temat warunków na rynku pracy i usług świadczonych przez urzędy pracy wszystkim zainteresowanym tymi zagadnieniami.

 

Podkarpacki Bank Spółdzielczy sponsorem Federacji

Podkarpacka Federacja Sportu z ogromną przyjemnością informuje, że nawiązała współpracę sponsorską z Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym. Bank prowadzi rachunki nie tylko PFS, ale także co raz większej liczby Okręgowych Związków Sportowych zrzeszonych w Federacji, proponując bardzo korzystne warunki współpracy.

logo-pbs

Nowe władze federacji oraz Komisji Rewizyjnej

pfs


Podkarpacka Federacja Sportu w Rzeszowie informuje, że w sobotę 8 lutego 2014 roku w Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się Nadzwyczajne Walne Wyborcze Zebranie Członków Podkarpackiej Federacji Sportu. W czasie tego zebrania dokonano wyboru nowych władz federacji oraz Komisji Rewizyjnej. Nowym Prezesem Podkarpackiej Federacji Sportu w Rzeszowie został Mateusz Błachowicz (podnoszenie ciężarów). 

 

Skład Zarządu tworzy 9 osób, a oprócz Prezesa Zarząd uzupełnili :

 

Wiceprezes Michał Tittinger (lekka atletyka), Wiceprezes Artur Łoza (piłka siatkowa), Sekretarz Eugeniusz Korbecki (kolarstwo) oraz Członkowie: Barbara Więch (pływanie), Ryszard Cybruch (narciarstwo klasyczne), Edward Jakieła (biathlon), Marek Potępa (zapasy) oraz Zdzisław Myrda (koszykówka).

 

Komisja Rewizyjna działać będzie w następującym składzie:

 

Przewodniczący Robert Wieczorek (pływanie), Zastępca Wanda Jędrusiak (żeglarstwo), Sekretarz Staniszław Leśnicki (orientacja sportowa).

 

Nowe władze PFS będą sprawować swoje funkcje do końca kadencji to jest  do końca lutego 2015 roku.

Nekrolog

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ŚP Józefy Kaszuby

długoletniej księgowej
Podkarpackiej Federacji Sportu w Rzeszowie

Rodzinie i Bliskim Zmarłej przekazujemy
wyrazy współczucia i otuchy

Prezes, Zarząd ,działacze i pracownicy
Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie

Komunikat ze spotkania w Podkarpackiej Federacji Sportu

W środę 6 listopada br. odbyło się spotkanie Prezesa Kazimierza Grenia z przedstawicielami Zarządu Podkarpackiej Federacji Sportu w Rzeszowie w celu wyjaśnienia aktualnych spraw, dotyczących pracy Zarządu PFS. Osiągnięto porozumienie we wszystkich bieżących sprawach oraz ustalono plan pracy Podkarpackiej Federacji Sportu na najbliższy okres. Zdementowano również informację o rezygnacji Prezesa Kazimierza Grenia ze swojej funkcji we władzach federacji.

 

Podkarpacka Federacja Sportu pracuje na niezmienionych zasadach i w niezmienionym składzie, mimo pochopnych i niesprawdzonych doniesień niektórych mediów.

Informacje

W przeddzień Święta Zmarłych, na skwerze im. Kazimierza Górskiego pod obeliskiem upamiętniającym Jego osobę, delegacja Podkarpackiego ZPN zapaliła znicze i złożyła wiązankę kwiatów. Prezes Kazimierz Greń, kierowniczka biura Karolina Kozak i przewodniczący Wydziału Gier Kamil Hajduk symbolicznie uczcili pamięć wszystkich zmarłych piłkarzy i działaczy futbolowych z Podkarpacia.

_DSC0823

Zebrania w Okręgowych Związkach Sportowych.

W ostatnim czasie w kilku Podkarpackich Okręgowych Związkach Sportowych odbyły się Zebrania Sprawozdawczo – Wyborcze. Przedstawiono  na nich sprawozdania z funkcjonowania związków w czasie ostatniej kadencji oraz dokonano wyboru władz na nową kadencję.

W Podkarpackim Okręgowym Związku Łuczniczym na stanowisku Prezesa Sewera Gromskiego zastąpił Wiesław Opałek.

W Podkarpackim Okręgowym Związku Tenisa Stołowego też wybrano nowego Prezesa, którym został Grzegorz Kielar, zastępując Jarosława Kosonia.

W Podkarpackim Okręgowym Związku Pływackim na następną kadencję wybrany został dotychczasowy Prezes Jerzy Szczerbaty.

Olimpiada tuż, tuż.

Za kilka dni rozpocznie się rywalizacja na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.     Podkarpacie reprezentuje 9 sportowców w 3 dyscyplinach: lekkiej atletyce, tenisie stołowym i siatkówce. Siatkarze są na zgrupowaniu w Zielonej Górze i bezpośrednio po zakończeniu zgrupowania turniejem im. Huberta Wagnera udają się do Londynu.

Tymczasem pozostali podkarpaccy olimpijczycy podejmowani byli przez Panią   Annę Kowalską Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego. Pani Marszałek najpierw pożegnała mieleckich lekkoatletów, chodziarzy Paulinę Buziak i Rafała Augustyna (oboje startować będą na dystansie 20 km ), a następnie w piątek 20 lipca spotkała się z tenisistami stołowymi w grze kobiet Li Qian i Kingą Stefańską i w grze męskiej Wang Zeng Yi, życząc wszystkim sukcesów na igrzyskach. Na spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim był obecny również trener naszych zawodniczek Zbigniew Nęcek. Pożegnaniu naszej ekipy tenisistów stołowych asystowała spora grupa dziennikarzy sportowych z prasy, radia i telewizji.

My z naszej strony również przyłączamy się do życzeń osiągnięcia jak najlepszych wyników i wielu wrażeń sportowych – POWODZENIA!

Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Dziewiątka sportowców z podkarpacia weźmie udział w rozpoczynających się niebawem Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Oto oni:

Paulina Buziak – Sokół Mielec – lekka atletyka, chód sportowy, Mistrzyni Polski z tego roku na dystansie 20 km na otwartym stadionie i na dystansie 3 km w hali. Na olimpiadzie wystartuje na swoim koronnym dystansie 20 km.

Rafał Augustyn – Sokół Mielec – lekka atletyka, chód sportowy. Dwukrotny Mistrz Polski na 20 km i Mistrz Polski na 50 km. Uczestniczył w poprzednich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Li Qian – KTS Zamek Tarnobrzeg – tenis stołowy. Pochodzi z Chin, ale od wielu lat ma już polskie obywatelstwo. W 2011 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy. W jej kolekcji są również dwa medale Mistrzostw Europy w drużynie srebrny i brązowy. Dwa razy była indywidualną Mistrzynią Polski i wielokrotnie z drużyną. Uczestniczyła w poprzedniej olimpiadzie w Pekinie.

Kinga Stefańska – KTS Zamek Tarnobrzeg – tenis stołowy. Czołowa polska tenisistka stołowa, dwukrotna Mistrzyni Polski indywidualnie i wielokrotnie w drużynie. W Londynie będzie zawodniczką rezerwową.

Wang Zeng Yi – Kolping Jarosław – tenis stołowy. Indywidualny Mistrz Polski, w parze z Julianem Błaszczykiem Wicemistrz Europy. Do beniaminka naszej najwyższej klasy rozgrywkowej przeniósł się z Bogorii Grodzisk Mazowiecki w tym roku.

Krzysztof Ignaczak – Asseco Resovia Rzeszów – piłka siatkowa. Uważany przez wielu fachowców za najlepszego libero świata. Potwierdził to na ostatnim turnieju Ligi Światowej gdzie został najlepszym zawodnikiem na tej pozycji, a nasza drużyna wygrała ten turniej ( na poprzednim turnieju z tego cyklu również był najlepszy ). Z drużyną Resovii zdobył w ostatnim sezonie złoty medal  i tytuł Mistrza Polski, a w poprzednich sezonach srebro i 2 razy brąz.              Brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Piotr Nowakowski – Asseco Resovia Rzeszów – piłka siatkowa. Uważany za jednego z najlepszych środkowych świata. Aktualny Mistrz Polski. Złoty medalista ostatniej Ligi Światowej, brązowy medalista Ligi Światowej w 2011 r, złoto i brąz Mistrzostw Europy, srebro Pucharu Świata w 2011 roku.

Grzegorz Kosok – Asseco Resovia Rzeszów – piłka siatkowa. Kolejny środkowy bloku Resovii, który grał będzie w Londynie. Przyszedł do Rzeszowa z Jadaru Radom i tu eksplodował jego talent. Aktualny Mistrz Polski, dwa razy zdobywał z Resovią brązowe medale Mistrzostw Polski. Oczywiście złoto Ligi Światowej w tym sezonie, dwa razy zdobywał brązowe medale w Lidze Światowej i w Mistrzostwach Europy.

Zbigniew Bartman – Asseco Resovia Rzeszów – piłka siatkowa. Od najbliższego sezonu atakujący rzeszowskiej drużyny. Najlepszy atakujący ostatnich finałów Ligi Światowej ( do tej pory grał na pozycji przyjmującego), złoty medalista Mistrzostw Europy z 2009 roku. Zdobył również srebrny medal Mistrzostw Europy i brązowy w poprzedniej edycji Ligi Światowej.

Jak wynika z powyższego Podkarpacie reprezentować będą sportowców w trzech dyscyplinach : lekka atletyka (2), tenis stołowy (3) i siatkówka (4).

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

We wtorek 3 lipca br. w Wieliczce odbyło się uroczyste otwarcie  Osiemnastej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich –  Małopolska 2012. lmpreza ta  potrwa do 16 sierpnia. Województwo podkarpackie reprezentował  na uroczystym otwarciu Prezes Podkarpackiej Federacji Sportu Kazimierz Greń.