pagebg

Archiwum dla kategorii ‘Lekka atletyka’

Lekka atletyka

We włoskiej miejscowości Rieti zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w lekkiej atletyce. Był też w tych mistrzostwach rzeszowski akcent i to bardzo mocny. W sztafecie 4 x 100 m, która zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzów Europy biegł reprezentant  CWKS „Resovia” Rzeszów Hubert Kalandyk ! Poza Hubertem Kalandykiem w skład naszej złotej sztafety wchodzili: Tomasz Mudlaff (LKS Ziemi Puckiej Puck),   Jacek Kabaciński (MKS MOS Płomień Sosnowiec) i Adam Jabłoński (KS AZS UWM Olsztyn). Polska sztafeta uzyskała czas 39,80 s , II miejsce zajęli Niemcy, a III Włosi. Młodemu rzeszowskiemu sprinterowi składamy gratulacje.

W dniach 29 – 30.06.br w Bydgoszczy odbyły się 30 Młodzieżowe Mistrzostwa  Polski w Lekkiej Atletyce. W stawce 99  klubów z całego kraju zaprezentowali się także zawodnicy z naszego regionu. Najlepsze rezultaty uzyskali zawodnicy reprezentujący kluby LKS „Stal Mielec”, CWKS „Resovia” Rzeszów i KKS Victoria Stalowa Wola. W biegu na 3000 m z przeszkodami zawodnik „Stali” Mielec Jacek Żądło zajął 2 miejsce zdobywając tytuł Wicemistrza Polski. Takim samym rezultatem może pochwalić się inny zawodnik mieleckiej „Stali” Jarosław Lentowicz, który był drugi w skoku w dal. W trójskoku kobiet tuż za podium , na 4 miejscu uplasowała się reprezentantka „Resovii” Dorota Skiba. Także 4 miejsce zajął w chodzie na 20 km zawodnik „Stali” Jakub Stala, a tuż za nim finiszował Radosław Porczak z „Resovii”.   Także 5 miejsce w chodzie na 20 km kobiet zajęła Małgorzata Serafin z KKS „Victoria” Stalowa Wola.

Władysław Kozakiewicz

W środę 16 stycznia będzie gościł w Rzeszowie Mistrz Olimpijski w skoku o tyczce  z Moskwy z 1980 roku. Władysław Kozakiewicz wsławił się w polskim sporcie zdobyciem złotego medalu na tych i igrzyskach oraz słynnym gestem, którym wyraził swoją dezaprobatę dla radzieckich kibiców, którzy swoim zachowaniem i uporczywym i bardzo głośnym gwizdaniem chcieli wręcz  zniechęcić naszego zawodnika do dalszego współzawodnictwa.

Nic z tego! Władysław Kozakiewicz oparł się wrogości i niechęci radzieckich kibiców i w pięknym stylu wygrał olimpiadę wynikiem 5,78 m ustanawiając jednocześnie rekord świata.

Obecnie Władysław Kozakiewicz jest patronem akcji społecznej pod nazwą „Bądź w olimpijskiej formie”. Akcja ta skierowana jest do osób, które ukończyły 60 rok życia w celu zachęcenia ich do aktywności ruchowej.

Władysław Kozakiewicz 8 razy poprawiał rekord Polski w skoku o tyczce, był 10 razy Mistrzem Polski.

Władysław Kozakiewicz będzie gościem Marszałka Województwa Podkarpackiego Mirosława Karapyty oraz Rektora  Uniwersytetu Rzeszowskiego Aleksandra Bobko.

Lekka atletyka.

Świetna wiadomość dotarła do nas ze Stalowej Woli. Lekkoatletka klubu Victoria Stalowa Wola Anna Wójcik zakwalifikowała się do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych, które odbędą się 9 grudnia br. w stolicy Węgier Budapeszcie. Nasza zawodniczka jedzie na te mistrzostwa mimo, iż w eliminacjach krajowych zajęła drugie miejsce, a na zawody miała jechać tylko zwyciężczyni. Jednak władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki podjęły decyzję, że na ME pojadą obie polskie zawodniczki czyli pierwsza w eliminacjach Katarzyna Rutkowska z Podlasia Białystok i Ania Wójcik. Przypomnieć trzeba, że nasza zawodniczka jest tegoroczną Mistrzynią Polski juniorek w biegach przełajowych.
Trenerem zawodniczki ze Stalowej Woli jest Stanisław Anioł.

Młody skoczek wzwyż CWKS Resovia Rzeszów Igor Kopala odniósł życiowy sukces. Na Mistrzostwach Polski, które odbyły się w miniony weekend (29-30.09.2012 r.) w Słubicach rzeszowianin wynikiem 1,91 m zajął pierwsze miejsce i zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzików. Wysokość ta jest jednocześnie jego rekordem życiowym. Gratulujemy młodemu sportowcowi i jego trenerowi, którym jest Michał Tittinger na co dzień Kierownik Wyszkolenia Podkarpackiej Federacji Sportu w Rzeszowie.

W niedzielę 17 czerwca zakończyły się rozgrywane w Bielsku Białej Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Duży sukces odniosła w tych mistrzostwach chodziarka Sokoła Mielec, Paulina Buziak. Zawodniczka z Podkarpacia wygrała chód na dystansie 20 km, zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski. Nasza zawodniczka potwierdziła tym samym swój występ na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie !

Trzecia na tym dystansie była Katarzyna Kwoka, kiedyś zawodniczka Resovii, obecnie reprezentująca barwy Technika Radom. Zawodniczka ta legitymuje się dopiero 4 wynikiem w kraju co praktycznie eliminuje ją ze startu w igrzyskach.

W dniach 26 – 29 stycznia 2012 roku w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce.
Jak zawsze bardzo dobrze spisała się reprezentacja Województwa Podkarpackiego.
W konkurencji chodu sportowego dziewcząt niepodzielnie na bieżni dominowały reprezentantki naszego regionu. Na dystansie 3000 metrów juniorek młodszych 1 miejsce zajęła Katarzyna Zdziebło LKS Stal Mielec,
2 była Angelika Augustyn OTG Sokół Mielec, 3 Barbara Kantorowicz LKS Stal Mielec, 4 Natalia Kalina GUKLA Bratkowice Korzeniowski, a na 6 miejscu uplasowała się Sylwia Rembowicz LKS Stal Mielec. Na tym samym dystansie w konkurencji juniorek 1 była Natalia Wlazło CWKS Resovia Rzeszów, 3 była Magdalena Lupa również CWKS Resovia, a na 4 miejscu zawody ukończyła Monika Maziarz LKS Stal Mielec.

(więcej…)

8 medali zawodników MKS Halicz Ustrzyki Dolne

8 medali zawodników MKS Halicz Ustrzyki Dolne na Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich na krótkim dystansie, Złoty Stok, 4.11.2011
Redakcja: Krzysztof Lachowski

(więcej…)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce 22/24.07.2011 – Płock

Bardzo udany występ zanotowali juniorzy młodsi woj. podkarpackiego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w dniach 22-24 lipca odbyła się w Płocku. Reprezentanci naszego regionu zdobyli 7 medali (4 srebrne i 3 brązowe) oraz kilka miejsc w ścisłych finałach swoich konkurencji. Do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, ponad 40-osobowa grupa lekkoatletów zdobyła 130pkt, najwięcej CWKS Resovia Rzeszów – 33pkt.