Archiwum z dnia czerwiec, 2014

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich 2014 – sukcesy zapaśników!

Trzy medale dla Wisłoki w Finałach XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach Wałbrzych 2014.

Vice Mistrzem Polski w wadze do 54 kg został Marcin Nykiel pokonując kolejno:
– Arkadiusza Chojnackiego AKS Piotrków 8:0,
– Pawła Helbika Olimp Kostrzyn 14:6,
– Mateusza Spychalskiego Granica Gdańsk 12:4
i w walce o złoty medal na 10 sekund do końca Marcin prowadził 2:0, kiedy przyszło mu bronić przymusowy parter i jego przeciwnik Bartosz Hołubowski Ajas Gdańsk zaskoczył go skutecznym atakiem za 2 pkt. Był remis, nasz zawodnik zdołał jeszcze wyjść z tej pozycji i wykonać akcję za kolejne 2 pkt , ale okazało się że pozycja zagrożona była 1 sekundę po czasie.
Mistrzem Polski został zawodnik z Gdańska gdyż przy remisie w tej sytuacji wygrywa zawodnik który ostatni zdobył punkty.

Brązowy medal zdobyła Sylwia Kamińska 46 kg pokonując:
– Magdalenę Drobińską Gwiazda Szczuczyn 5:4,
– Paulinę Dobosz WLKS Siedlce przez położenie na łopatki,
w półfinale przegrała podobnie z Marią Tobolewską KS Koronowo, a w walce o brązowy medal pokonała 6:0 Martynę Dytrych AKS Piotrków.

Kolejny brązowy medal wywalczyła druga debiutantka w tej rangi imprezie Sara Rejniak kat.56 kg, która już w pierwszej walce dała się zaskoczyć bardziej rutynowanej Patrycji Oleszczuk Gryf Chełm i przegrała na plecy, jednak kolejne walki to ona wygrywała przez położenie na łopatki kolejno z Anną Dworak Olimpijczyk Chełm,Klaudią Żakowską Gryf Wojnowo,Izą Sekułą AKS Piotrków i o brąz z Weroniką Szukałą Sobieski Poznań.

Obie zawodniczki zostały też odznaczone drugim kółkiem olimpijskim PKOL. Piąte miejsce wywalczył Karol Bielański kat 42 kg. Gratulujemy bardzo udanego startu naszej ekipy z trenerami Ryszardem Koniecznym i Dariuszem Łukaszewskim

023

Festiwal Gier Umysłowych – Krosno 2014

W niedzielę15 czerwca, ramach DNI KROSNA MIASTA SZKŁA w pomieszczeniach Hali Sportowej MOSiR w Krośnie odbył sięFESTIWAL GIER UMYSŁOWYCH – KROSNO 2014.

Szachy, warcaby i brydż sportowy to dyscypliny, w których są rozgrywane zawody w ramach Ogólnopolskiej Spartakiady Gier Umysłowych dla dzieci i młodzieży. Sympatycy Gier Umysłowych w Krośnie poszerzają ofertę o nowe dyscypliny.

(więcej…)

60 Mistrzostwa Polski w akrobatyce sportowej

Kamil i Krystian Kłeczkowie reprezentanci Stali Rzeszów zdobyli dla Podkarpacia setny tytuł mistrza Polski seniorów w akrobatyce sportowej w konkurencji skoków synchronicznych na trampolinie. To co nie udało się rok temu w Rzeszowie spełniło się w Warszawie, która była gospodarzem jubileuszowych, 60 mistrzostw Polski.

99 tytuł zdobyła drużyna Stali w skokach na trampolinie w składzie Krystian Kłeczek, Paweł Marczydło, Kamil Kłeczek i Norbert Dziki. Drugą setkę,  czyli tytuł 101 wywalczyła dwójka mieszana Stali – Iga Klesyk i Jakub Tronina. To były bardzo udane zawody dla rzeszowskich akrobatów, oprócz trzech tytułów mistrzowskich  wywalczyli także trzy tytuły wicemistrzowskie i jeden brązowy medal.

(więcej…)

VII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Stanisława Kiliana

W dniach 7 – 8 czerwca 2014 roku w hali Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się VII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Stanisława Kiliana, zasłużonego trenera i działacza bokserskiego z województwa podkarpackiego.

W zawodach startowało ponad 60 zawodników  z Polski, Ukrainy, Niemiec, Francji i Anglii.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli (już chyba tradycyjnie) reprezentanci Ukrainy reprezentujący Lwów z trenerami Romanem Dżumanem, Witalijim Sokołowskim i Romanem Semenyszynem na czele, reprezentował ich również Prezydent Federacji Boksu Miasta Lwów Pan Wołodia Lipski.

(więcej…)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich – Dolny Śląsk 2014

Oficjalna strona internetowa OOM dostępna jest pod adresem:

logo

Mistrzostwa Podkarpacia w Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży

24 maja 2014 roku w Krośnie odbyły się XVI Mistrzostwa Podkarpacia w Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży.

Zgłoszonych zostało 406 zawodników. Ostatecznie wystartowała rekordowa ilość 363 zawodników z 12 klubów: Brzostek, Brzozów, BUDO Krosno, CSWiS Leżajsk, Dębica, Jasło, Leżajsk, Nowa Dęba, Przeworsk, SAIHA Mielec, Tarnobrzeg i Krosno. Z powodu dużej ilości zgłoszonych zawodników z zawodów wycofały się dwa kluby tj.: Kolbuszowa i Mielec. Były to największe zawody w prawie 40 letniej historii karate kyokushin na Podkarpaciu. Biorąc pod uwagę tak dużą ilość startujących zawodników zawody przebiegały sprawnie i zakończyły się wraz z dekoracją zwycięzców ok. godziny 20.00. Sędzią głównym był Shihan Tadeusz Krygowski. Odbyło się 11 konkurencji w kata i 26 w kumite.

Organizatorem był Krośnieński Klub Kyokushin Karate a współorganizatorami: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Urząd Miejski w Krośnie, MOSiR w Krośnie i Podkarpacki Okręgowy Związek Karate w Rzeszowie. Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

6 1 5

Michał Bartusik walczy o Igrzyska w Rio de Janeiro

Michał Bartusik z UKJ Millenium Rzeszów zajął 5. miejsce podczas rozgrywanego w Madrycie Otwartego Pucharu Europy.

Dzięki temu rzeszowianin zdobył pierwsze punkty w rankingu eliminacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Bartusik wygrał podczas imprezy w Hiszpanii cztery walki. W pojedynkach o miejsce na podium uległ reprezentantom Francji i Rosji. Zawodnik UKJ Millenium jest pierwszym zawodnikiem w historii Podkarpacia, walczącym o udział w tej najważniejszej imprezie na świecie.

Brąz i 4 kwalifikacje

Brązowy medal i kwalifikację wywalczył z kolei Rafał Skrzat w kat. 55 kg na II eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek Młodszych (OOM) w Bytomiu. Tuż za podium punktowane i premiowane awansem do finałów OOM miejsca zdobyli jeszcze inni judocy i judoczki Millenium Rzeszów: Norbert Majcher i Arkadiusz Drąg w kat. 60 kg oraz Aleksandra Grabowska w kat. 63kg. Na rezerwie uplasowała się Kamila Woźny w kat. 70 kg.

Michał Bartusik

Duży sukces skoczka wzwyż z Rzeszowa

Igor Kopala w sierpniu w chińskim Nankin weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży. Młody skoczek wzwyż Resovii, podopieczny Michała Tittingera, awansował po kapitalnych zawodach w Baku.

Stolica Azerbejdżanu była gospodarzem Europejskich Kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży – imprezy organizowanej po raz drugi przez MKOL (pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku w Singapurze), a pomyślanej jako kopia „dorosłych” igrzysk dla młodzieży poniżej 18. roku życia.

– Lekkoatleci awans uzyskiwali na podstawie zajętych w finałach miejsc, w zależności od ustalonego przez MKOL limitu, a wynikającego z siły kontynentu w danej konkurencji. W Baku olimpijski paszport zdobyło pięciu skoczków wzwyż – relacjonuje trener Michał Tittinger. – Igor do kwalifikacji przystępował z tegorocznym rekordem życiowym 2.08 m, uzyskanym pod koniec kwietnia w Krośnie. Był to piąty wynik w tabelach europejskich, co pozwalało mieć nadzieje na awans. Dodatkowym smaczkiem rywalizacji był przepis mówiący, że do Nankin może zakwalifikować się tylko jeden zawodnik z danego kraju w konkurencji. Wraz z rzeszowskim skoczkiem na starcie w Baku stanął drugi z Polaków, Norbert Kobielski, który w początkowej części rywalizacji spisywał się bezbłędnie, pokonując pierwsze cztery wysokości w pierwszych próbach, natomiast Kopali przytrafiła się zrzutka na 1,99 m. Myśląc o awansie na igrzyska, Igor zagrał pokerowo i opuścił wysokość 2.06 m po tym, jak Kobielski pokonał ją w pierwszej próbie. Gdy poprzeczka powędrowała na 2,08 m – rzeszowianin pięknym skokiem wysunął się przed rywala i pozycji tej nie oddał. W późniejszej fazie konkursu poprawił jeszcze rekord życiowy zaliczając 2,10 m, co dało miejsce na podium.

Igor Kopala jest jednym z 12 polskich lekkoatletów, którzy będą reprezentować nasz kraj w Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży. W Baku przepustek nie zdołali wywalczyć Oliwia Pakuła (Victoria Stalowa Wola – 400 m) i Marcin Kuliga (MOSiR Krosno – 800 m).