Archiwum z dnia maj 17th, 2016

Boks

W niedzielę 15 maja odbył się w Boguchwale międzypaństwowy mecz bokserski, w którym zmierzyły się reprezentacje Podkarpacia i Wschodniej Słowacji. Górą była reprezentacja Podkarpacia zwyciężając w meczu 16 : 2. Zawody wzbudziły duże zainteresowanie. Na hali sportowej, która docelowo mieści 300 osób zgromadziło się ponad 500 kibiców, którzy gorąco dopingowali bokserów. W sumie odbyło się 9 walk w kategoriach kadet, junior i senior. Najlepszym zawodnikiem w drużynie gospodarzy uznany został Paweł Kamiński na co dzień reprezentujący barwy miejscowego     Gimnasjon Boguchwał. Najlepszym zawodnikiem w drużynie gości wybrany został Tomas Zajac, obaj walczący w kategorii wagowej 81 kg seniorów. Zarówno zawodnicy jak również reprezentacje uhonorowano pucharami i nagrodami rzeczowymi.

Judo

Judocy Millenium Rzeszów odnoszą kolejne sukcesy! Kamila Woźny wywalczyła brązowy medal w kat. 70 kg na Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych-Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży które odbyły się w Elblągu. W mistrzostwach uczestniczyło ponad 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski wyłonionych w eliminacjach makroregionalnych. Poprzednio w zawodach mistrzowskich medale zdobywali Rafał Skrzat w kategorii juniorów został wicemistrzem Polski, wicemistrzem Polski został również Sebastian Rogoża w kategorii młodzieżowej. Największy sukces odniósł jednak Michał Bartusik, który został Mistrzem Polski w kategorii seniorów! Tym samym w UKS Millenium Rzeszów trenują obecnie medaliści Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.