Archiwum z dnia lipiec 21st, 2016

Kolarstwo

W dniach 15-16.07.2016 r. w miejscowości Gielniewo koło Opoczna odbyły się Mistrzostwa Polski MTB. Reprezentacja Województwa Podkarpackiego składała się z zawodników dwóch klubów: CWKS”Resovia” i Przemyskiego Stowarzyszenia Kolarskiego „Olimpionik”. I właśnie zawodnik tego ostatniego klubu Krzysztof Gierczak zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii Masters na rok 2016. Krzysztof Gierczak jest także trenerem przemyskiego klubu. Jakub Solarz z tego samego klubu zajął 8 miejsce wśród młodzieżowców do lat 23. Natomiast Jakub Murias z „Resovii” uplasował się na miejscu 9. Jakub Murias na co dzień specjalizuje się w kolarstwie szosowym i jego wynik w zawodach MTB  trzeba uznać za wysoki. Miejsca naszych zawodników mogły być jeszcze lepsze gdyby nie defekty kół. Wymiana i naprawa mogły być przeprowadzone tylko w wyznaczonych bokach i kosztowały wiele czasu co spowodowało utratę lepszych pozycji zajmowanych wcześniej w wyścigu.