Archiwum z dnia wrzesień, 2016

Paraolimpiada

I stało się! Rafał Wilk do swojej kolekcji dorzucił kolejne dwa medale olimpijskie. Złoto w jeździe indywidualnej na czas i srebro w wyścigu ze startu wspólnego. W wyścigu na czas, na dystansie 20 km nie miał sobie równych zwyciężając z czasem 27.39,31. Drugim na mecie był zawodnik z Austrii Thomas Fruhwirth z czasem o 10 sekund gorszym. Na trzecim miejscu zameldował się na mecie Niemiec Vico Merklein. To właśnie Niemiec zwyciężył w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 60 km pokonując naszego Rafała Wilka, który zdobył srebro. Jest to już czwarty medal naszego wspaniałego sportowca w igrzyskach paraolimpijskich.

Medal dla zawodniczki z naszego województwa!
Na odbywającej się w Rio paraolimpiadzie brązowy medal dla reprezentacji Polski zdobyła tenisistka stołowa Jeziora Tarnobrzeg Karolina Pęk pokonując w grze o trzecie miejsce zawodniczkę gospodarzy igrzysk Brazylijkę Danielle Rauen 3 : 2. Tarnobrzeżanka grać będzie jeszcze w konkursie drużynowym. A dzisiaj kolejna szansa dla zawodnika z podkarpacia, z Rzeszowa. Rafał Wilk reprezentujący Stal Rzeszów staje bowiem w szranki w jeździe indywidualnej na czas, potem jeszcze wyścig ze startu wspólnego. Przypomnieć trzeba, że 4 lata temu w Londynie Rafał Wilk wygrał obie konkurencje.

Judo

Duży sukces na zawodach Pucharu Świata zanotował na swoim koncie judoka UKS Millenium Rzeszów Michał Bartusik. W kategorii do 66 kg rzeszowski zawodnik zajął 3 miejsce zdobywając tym samym brązowy medal. Michał jest jeszcze juniorem a sukces ten zaliczył w kategorii seniorów! Zawody Pucharu Świata odbyły się w Tallinie. Jest to świetny prognostyk dla naszego zawodnika przed zaczynającymi się najważniejszymi turniejami na świecie, w których Rzeszowianin będzie reprezentował na kraj. Wiadomości te przekazał nam trener zawodnika Piotr Majcher