Archiwum z dnia październik 5th, 2016

Kolarstwo

Młode zawodniczki Kolarskiego Ludowego Klubu Sportowego „Azalia” Brzóza Królewska wywalczyły srebrny medal Mistrzostw Polski w jeździe drużynowej na czas. Zawody odbyły się w miejscowości Godziesze Wielkie. Podopieczne trenera Stanisław Zygmunta startowały w składzie: Kinga Kalembkiewicz, Brygida Piersiak, Karolina Kozyra i Zuzanna Flis. Złoty medal zdobyła drużyna z Grudziądza.
Wcześniej rozegrano Mistrzostwa Polski w jeździe dwójkami. Nasza dwójka jadąca w składzie Kinga Kalembkiewicz i Brygida Piersiak zajęła czwartą lokatę. Druga nasza para Karolina Kozyra i Zuzanna Flis przyjechała na 13 pozycji.

Szermierka

Rozpoczęła się właśnie rywalizacja szermierzy w Pucharze Polski. Znakomicie spisał się w pierwszym turnieju, który odbył się w Radlinie Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół 1893 Mielec). Podopieczny trenera Zbigniewa Żoli w kategorii juniorów (do 20 lat) nie znalazł sobie równych w tej kategorii wiekowej. Piąte miejsce w tych zawodach zajęła Paulina Wilaszek (SKS Radomyśl Wielki). W turnieju wzięło udział 104 zawodników i 98 zawodniczek. Spośród najlepszych szermierzy rywalizujących w całym cyklu wyłoniona zostanie kadra narodowa na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów.

Judo

Dobre wieści przekazał nam trener UKS Millenium Rzeszów Piotr Majcher.Michał Majcher na zawodach Pucharu Polski w Oleśnicy w kat. 90 kg zdobył brązowy medal w kategorii seniorów chociaż jest jeszcze w wieku juniora. Aktualny Mistrz Polski z rzeszowskiego klubu Michał Bartusik nie startował z powodu lekkiego urazu, którego nabawił się w zawodach Pucharu Świata gdzie przypomnijmy zdobył brązowy medal.
O przyszłość rzeszowskiego judo nie musimy się chyba martwić. Mianowicie mali judocy i judoczki Millenium Rzeszów na Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci, który odbył się w Dębowcu zdobyli 26 medali 14 złotych, 9 srebrnych i 3 brązowe !Złote medale zdobyli: Adam Dereń, Szymon Kuzia, Michał Lipski, Bartłomiej Sobczyk, Jakub Rzewnis, Igor Lampart, Kacper Belcyr, Franciszek Grechuta, Kacper Zięba, Adrian Wiktor, Kacper Trawka, Krystian Bethoon, Lena Kuzia, Karol Belcyr. Srebrna: Daniel Najda, Szymon Lampart, Nathan Majka, Wiktor Simonyan, Oliwia Trawka, Wiktor Zalewski, Paweł Surdej, Kamil Panek, Igor Domowicz. Brązowe: Konrad Zalewski, Marcin Rożek, Marcel Pilecki.