Badminton

Bardzo dobrze spisali się podkarpaccy badmintoniści w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim. W sumie zdobyli 5 medali, 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Najlepszą zawodniczką finałów uznano Joannę Stanisz z UKS Sokół Ropczyce, która zdobyła 2 złote medale w grze pojedynczej ( bez straty seta w całym turnieju ) oraz w grze podwójnej wspólnie z Kornelią Marczak z Pszczyny.

]Srebrny i brązowy medal zdobył zawodnik UKS Orbitek Straszęcin Rafał Gurga, brązowy medal w grze pojedynczej i srebrny w grze mieszanej ze swoją koleżanką klubową Gabrielą Ślisz. Brązowy medal w grze podwójnej zdobyła Magdalena Machnik UKS Orbitek Straszęcin, a jej partnerką była Kamila Morawska z klubu Spartakus Niepołomice.

W klasyfikacji województw Podkarpacie zajęło 2 miejsce za województwem podlaskim, a UKS Orbitek Straszęcin w klasyfikacji klubowej był trzeci. Drugi klub reprezentujący nasze województwo UKS Sokół Ropczyce był piąty.