Kolarstwo

W Nowej Sarzynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie szosowym. W jeździe dwójkami na czas na dystansie 8 km zwyciężyli kolarze Azalii Brzóza Królewska Sebastian Grabaż i KewinWylaź, a na 3 miejscu wyścig ukończyli Gabriel Kuropatwa i Jakub Siwy z Resovii Rzeszów. Wśród młodziczek dwójka  Resovii Kaja Rysz i Kamila Sowa uplasowała się na drugim miejscu. W wyścigu ze startu wspólnego młodziczek na dystansie 35 km zwyciężyła zawodniczka Azalii Wiktoria Kostyra finiszując tuż przed Kają Rysz z Resovii. Wśród młodzików drugi był Mateusz Raś z Azalii.

Wcześniej zawodnicy Azalii Brzóza Królewska i CWKS Resovii Rzeszów startowali w 37 Wyścigu po Ziemi Lubartowskiej gdzie również zajmowali czołowe miejsca. W klasyfikacji końcowej drużyn na drugim miejscu zawody ukończyli kolarze Azalii, a na trzecim Resovii. Trenerem Azalii Brzóza Królewka jest Stanisław Zygmunt, a CWKS Resovii Rzeszów Eugeniusz Korbecki.