Wypożyczanie samochodów, busów – Jak się nie przejechać?

 

Jak się nie naciąć podczas wypożyczania samochodów, busów 

Gdy planujemy zwiedzać oddalone znacznie od siebie atrakcje, planujemy wyjazd dla całej rodziny, a nie chcemy korzystać z komunikacji publicznej, warto zainteresować się wynajmem samochodu osobowego na czas wyjazdu. Wypożyczenie samochodu na wakacje, urlop może przysporzyć nie lada problemów. W sytuacji, gdy znajdziemy już interesująca nas ofertę, że w wybranym przez nas terminie brak już samochodów.  Czasami może się zdarzyć, że otrzymamy auto zupełnie innej klasy, niż rezerwowaliśmy. Regulaminy wypożyczalni samochodów często naszpikowane są dodatkowymi opłatami oraz warunkami, które mogą uniemożliwić nam cieszenie się z zaplanowanych wczasów. Dlatego warto korzystać wyłącznie ze sprawdzonych firm, które cieszą się powszechną renomą i uznaniem zadowolonych klientów. W naszym kraju działa wiele wypożyczalni samochodów i z roku na rok ich przybywa. Są to ogólnokrajowi potentaci, jak i lokalne firmy, które znalazły swoją niszę. Oferty poszczególnych wypożyczalni są odmienne i nie warto wybierać pierwszej, która oferuje najniższą cenę za wypożyczenie samochodu, bo często możemy pominąć o doczytaniu o dodatkowych opłatach. W takim wypadku, na co należy zwracać szczególną uwagę? 

 

 

Poszukując sprawdzonej wypożyczalni samochodów powinniśmy się kierować kilkoma wytycznymi. Warto zwrócić uwagę, jakie pojazdy są w ofercie, czy firma wynajmuje jedynie samochody osobowe, czy też dostawcze, a może busy i pojazdy specjalistyczne. Ważne jest zwrócenie uwagi na to co znajduje się w wyposażeniu samochodów. Czy są opłaty przygotowawcze, jakie są kaucje i czy na przykład jest limit kilometrów do przejechania. Wysoka jakość świadczonych usług, elastyczny cennik oraz terminowość to także istotne czynniki, które należy brać pod uwagę przy poszukiwaniu odpowiedniej wypożyczalni.

Wynajem samochodów osobowych w Rzeszowie

Wynajem busa czy też samochodu dostawczego sprawdzi się wtedy, gdy będziemy potrzebowali przewieźć znaczną ilość osób lub towarów (meble, motocykl, sprzęty AGD i RTV). Taka opcja jest nieraz bardziej korzystna niż wynajęcie firmy spedycyjnej, która za słoną opłatą przetransportuje meble, sprzęt czy inne dobra materialne o dużych gabarytach. Podczas wynajęcia samochodu dostawczego czy busa mamy pełen komfort podczas podróży. Warto zwracać uwagę czy wynajmowane pojazdy są objęte gwarancją producenta oraz pełnym ubezpieczeniem OC, AC, NNW, ASSISTANCE VIP.

Wynajem busów 9-osobowych

 

Ile kosztuje wynajem busa, samochodu osobowego czy dostawczego

 

Finalne koszta wynajmu pojazdu, uzależnione są od klasy modelowej, typu pojazdu (bus, samochód osobowy, dostawczy, pojazd specjalistyczny), liczby dni wynajmu oraz szczegółów, takich jak np. miejsce odbioru i zwrotu samochodu, czy dodatkowe wyposażenie. W większości przypadków jedyną formą płatności jest karta kredytowa wystawiana na kierowcę samochodu. Czasami dopuszczalne są również karty debetowe oraz płatność gotówką (rzadkie przypadki). W przypadku kart płatniczych należy pamiętać, aby na koncie była wystarczająca ilość środków, nie tylko pokrywających koszt samego wynajmu auto, ale także obejmujące kaucję oraz środki na paliwo. 

Wynajem lawet w Rzeszowie

 

Jakie korzyści płyną z wynajmu samochodu

 

Jeśli poszukujesz wypożyczalni samochodówto przede wszystkim sprawdź, co otrzymujesz w pakiecie. Korzyści płynące z wynajmu samochodu mogą być wszelakie m.in.:

  • Dojazd do klienta pod wskazany adres,
  • Możliwość odbioru samochodu u klienta,
  • Elastyczny cennik, brak opłat przygotowawczych,
  • Wynajem samochodu zastępczego  w przypadku awarii, kolizji lub innych zdarzeń losowych,
  • Dodatkowe wyposażenie, jak: nawigacja samochodowa, fotelik dziecięcy, uchwyty na narty.

Warto nie zapominać jeszcze o jednej bardzo istotnej dla niektórych zalecie wynajmu samochodów. Dla wielu miłośników motoryzacji może być to okazja do przetestowania wielu różnych modeli samochodów. Dla firm, które zajmują się przewozem osób, nieraz lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie busów na czas większego zainteresowania (np. w czasie wakacji) niż kupno i utrzymywanie kolejnego pojazdu we flocie. Mając do przewiezienia kilku mebli, czy sprzętu AGD warto zastanowić się nad wynajęciem samochodu dostawczego niż korzystanie z usług firm trudniących się transportem dóbr materialnych.

 

Czy warto wypożyczać busy i pojazdy specjalistyczne?

 

Czy wypożyczenie busa w Rzeszowie jest trudne? Z całą pewnością nie. Warto skorzystać z usług firm, które działają na rynku już jakiś czas i oferują najwyższa jakość świadczonych usług. Zawsze możesz się skontaktować i dopytać o szczegóły oraz podpytać osób, które korzystały już z usług danej wypożyczalni.  Wynajem busów bez limitu kilometrów oferują firmy posiadające renomę na rynku i dbające o komfort korzystania z pojazdów dla swoich klientów.

Komentowanie wyczone.