Wyposażenie laboratorium

Jakiego typu sprzęt powinien być wykorzystywany w profesjonalnym laboratorium? Jak duże znaczenie ma jakość odczynników chemicznych używanych do diagnostyki i testów laboratoryjno-medycznych?

Odczynniki chemiczne to podstawowy element każdego laboratorium. To związki lub ich mieszaniny przygotowywane do analiz laboratoryjnych. Odczynniki laboratoryjne mogą być wykorzystane do prac naukowo-badawczych, pomiarowych, w preparatyce, czy nawet do produkcji innych substancji. Istotny jest stopień czystości głównego czynnika, któy wpływa na wykorzystanie danego odczynnika w badaniach, gdzie dodatkowo liczy się świadectwo jakości potwierdzające określony stopień czystości. 

 

Szkło laboratoryjne

Kolejnym ważnym elementem jest szkło laboratoryjne, które jest podstawowym wyposażeniem każdego laboratorium. Są to wszelkiego rodzaju wyroby wykonane ze szkła lub porcelany. Używane są do prac naukowych, czy analiz chemicznych, które są wykonywane w trakcie kontroli jakości produktów oraz warunków środowiskowych. Na wyposażeniu laboratorium powinny być:

  • zlewki laboratoryjne,
  • zestawy do filtracji,
  • szkło filtracyjne,
  • szkło miarowe,
  • porcelana laboratoryjna,
  • kolby i butle laboratoryjne. 

Nie należy także zapominać o odpowiednim sprzęcie laboratoryjnym. W skład tego typu produktów wchodzą wszelkiego rodzaju urządzenia pomiarowe jak grubościomierze, konduktometry, Ph-metry, termometry i termohigrometry. To także sprzęt optyczny, w postaci mikroskopów i lup, który tak bardzo kojarzy się z przeprowadzaniem badań laboratoryjnych. Do tej grupy produktów laboratoryjnych należy zaliczyć także te do pobierania próbek.

Na użytek diagnostyki medycznej są stosowane wszelkiego rodzaju testy diagnostyczne, biochemia kliniczna, czy paski do badania moczu. Do zachowania odpowiedniej czystości i sterylności ważne są odpowiednie środki do dezynfekcji i sprzęt medyczny jednorazowego użytku. Nieodzowne we wszelkiego rodzaju badaniach medyczno-laboratoryjnych są pipety, te klasyczne czy obecnie bardzo często używane automatyczne.

Wysokiej jakości produkty na użytek laboratorium, apteki, przychodni zdrowia posiada hurtownia odczynników chemicznych Chemilab. Oferuje bogaty asortyment odczynników laboratoryjnych, szkła i sprzętu laboratoryjnego, materiały laboratoryjne z tworzyw sztucznych i metalu oraz produkty do diagnostyki medycznej. Bardzo często jakość danych produktów wykorzystywanych w laboratoriach potwierdzana jest odpowiednimi certyfikatami, które świadczą o możliwościach zastosowania tychże w odpowiednim środowisku laboratoryjnym.

Komentowanie wyczone.