Łóżeczko dziecięce – co brać pod uwagę przed zakupem?

Łóżko dziecięce jest jednym z najważniejszych aspektów życia dziecka, dlatego należy wziąć pod uwagę wszelkie za i przeciw danego modelu, zanim się na niego zdecydujemy. Rodzice, którzy planują zakup łóżeczka, chcą by było ono przede wszystkim bezpieczne, estetyczne i funkcjonalne. A wszystko to w trosce o zdrowy sen dziecka.

Łóżko dla dziecka

Jest kilka istotnych kwestii, jakie należy brać pod uwagę:

  • Materac
    Jeżeli kupujemy materac osobno, musimy pamiętać, aby pasował do łóżka dla dziecka. Warto zadbać o to, by materiały, z jakich wykonany jest materac były antyalergiczne i przewiewne. Stopień twardości powinien być dobrany do wagi dziecka, tak by był w stanie dać dobre podparcie dla kręgosłupa dziecka.
  • Rozmiar i wysokość.
    W zależności czy myślimy o łóżeczku na dłuższy czas życia dziecka, czy tylko na okres przejściowy ważny będzie rozmiar łóżka. Jeśli nie chcemy za dwa lub trzy lata kupować nowego łóżka, powinniśmy zdecydować się na większy rozmiar. Kolejną istotną kwestią jest miejsce, jakie mamy do dyspozycji w pokoju dziecięcym, bo od niego uzależnione jest, jak dużą przestrzeń może zajmować łóżeczko dziecięce.
  • Dodatki jak barierki czy szuflady.
    Dodatkowe funkcjonalności są sprawą indywidualną, lecz mogą uprościć wiele czynności pielęgnacyjnych przy dziecku. Łóżeczko dziecięce z szufladą pozwala wygospodarować dodatkowe miejsce na przechowywanie użytecznych przedmiotów dla dziecka. Łóżka z zabezpieczeniem w postaci zamocowanej barierki zapewnią bezpieczeństwo. Warto wziąć pod uwagę modele łóżeczek, które w późniejszym czasie umożliwiają ich demontaż, jeśli dziecko osiągnie już odpowiedni wiek.

Łóżko dziecięce dla chłopca

Jedna z firm, którą warto brać pod uwagę przy zakupie łóżeczka, jest firma Baby Comfort z Rzeszowa. W swojej ofercie posiadają łóżka z szufladami oraz bez nich, łóżka z podwójnym spaniem oraz łóżka typu tapczan. Każde z łóżeczek może zostać spersonalizowane według potrzeb klienta. Dzięki temu, że firma Baby Comfort samodzielnie wykonuje tapicerowanie, naszywanie elementów ozdobnych oraz modyfikuje kolory, to każde z ich łóżeczek jest niemal niepowtarzalne. Jeśli pragniesz najwyższej jakości dla swojego dziecka, to zapoznaj się z ofertą Baby Comfort już dziś.

Komentowanie wyczone.