Manicure hybrydowy czy żelowy – co wybrać?

Praca nad wyglądem paznokci jest jedną z częstych czynności wykonywanych przez płeć piękną. Kobiety dzielą się na zwolenniczki m.in. paznokci hybrydowych oraz paznokci żelowych. Czym tak naprawdę różnią się od siebie te oba style?

 

Paznokcie Hybrydowe

Manicure hybrydowy jest najtrwalszą metodą stylizacji paznokci, która cieszy się popularnością wśród kobiet. Niesamowita uniwersalność, a także mnogość sposobów wykonywania zdobień na paznokciach bez wątpienia oczarowały panie na całym świecie. Istotną cechą manicure hybrydowego jest prostota aplikacji. Swobodę w stylizowaniu paznokci umożliwia wolne zasychanie lakieru, ponieważ zasycha dopiero, wtedy gdy utwardzimy go lampą UV, CCFL lub LED. Delikatne zmatowienie płytki paznokcia bloczkiem polerskim sprawi, że manicure utrzyma się na dłużej. Po wykonaniu tego kroku nakładamy bazę do hybryd wraz z lakierem, a następnie top do hybryd. Stylizacja wykonywana jest na naturalnej płytce, a dzięki odpowiednio dobranym produktom paznokcie się wzmacniają, unikając problemu rozdwajania i łamania. Zaletą manicure hybrydowego jest prostota w wykonywaniu. Osoby niedoświadczone są w stanie samodzielnie wykonać zabieg. Natomiast minusem jest brak możliwości wydłużenia płytki paznokcia, a także konieczność posiadania zdrowych paznokci.

Manicure w Zamościu

Paznokcie Żelowe

Kobietom, które chciałyby przedłużyć płytkę łamliwych i niezbyt długich paznokci zaleca się wykonanie manicure za pomocą żelu. Dzięki tej metodzie możliwe jest nadanie paznokciom odpowiedniej długości, a także aranżacje skomplikowanych wzorów czy zdobień. Materiał umożliwia wtopienie większych ozdób, co pozwala osiągnąć spektakularny efekt. Manicure żelowy wymaga nieco większych zdolności manualnych, ale wykorzystując różne rodzaje lakierów, możemy stopniować poziom trudności. Żelowa stylizacja jest niewiele tańsza od hybryd, ale wymaga większej ilości czasu oraz doświadczenia, dlatego rzadziej jest wykonywana samodzielnie w domu. Zaletą tego typu manicure jest z pewnością to, że wygląda on bardzo naturalnie. Profesjonalnie wykonany będzie utrzymywać się bez zmian przez dłuższy czas w porównaniu do manicure hybrydowego. Nasze krótkie i zniszczone paznokcie staną się piękne oraz długie, a przy tym nikt nie będzie w stanie określić, że nie są naturalne tylko wykonane przez manicurzystkę. Wadą jest niestety ściągnięcie wykonanego manicure. Należy spiłować cały żel przy pomocy pilnika bądź specjalnej frezarki. Zajmuje to sporo czasu, a przy tym może wpłynąć negatywnie na stan paznokci.

Gabinet kosmetyczny w Zamościu

Trwałość metod manicure

Trwałość paznokci hybrydowych oraz żelowych jest adekwatna do odpowiedniego przygotowania i wykonania manicure. W przypadku hybryd efekt utrzymuje się przez ok. 2-3 tygodnie. Oczywiście, na trwałość hybryd składa się wiele czynników: marka lakieru, kondycja paznokci czy też sposób wykonania zabiegu.

 

Postaw na profesjonalizm

Wykonywanie manicure samodzielnie daje dużo radości i satysfakcji z osiągniętego efektu. Dla tych, którzy nie mają zdolności stylizujących bądź chcą sięgnąć po pomoc profesjonalistów, zachęcamy do skorzystania z ofert salonów kosmetycznych. Jednym z nich jest salon Nail Island w Zamościu. Oferuje manicure klasyczny, hybrydowy oraz żelowy. Sprawi, że wasze paznokcie będą piękne, a dla zniszczonych oferują naprawę i regenerację.

Paznokcie hybrydowe w Nail Island

Komentowanie wyczone.