Pranie tapicerki samochodowej – samodzielnie czy u profesjonalistów?

Tapicerka z biegiem czasu zmienia kolor i traci swoje właściwości. Podsufitka szarzeje, fotele ciemnieją, a podłoga pochłaniająca wilgoć zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Bez odpowiedniego zabezpieczenia niszczą się też plastiki użyte do wykończenia wnętrza. Jeśli mamy wolny czas i zabrudzenia nie są poważne, możemy sami zająć się porządkami. 

Pranie tapicerki samochodowej w Lutczy i okolicach

Co brudzi tapicerkę samochodową?


Tapicerka na siedzeniach brudzi się i przeciera do noszonych ubrań, w fotele wsiąka też pot, szczególnie latem. Na tapicerce materiałowej i welurowej w dużej ilości pozostawiają sierść transportowane zwierzęta domowe, których sierść jest bardzo trudna do usunięcia. Najbardziej narażona na wilgoć jest wykładzina podłogowa, szczególnie gdy nie posiadamy odpowiednich dywaników. Wsiadając do auta w czasie deszczu lub opadów śniegu, cała woda z naszych butów wsiąka w podłogę. Może to powodować parowanie szyb, powstanie wilgoci czy też pojawienie się toksycznej pleśni. Wykładzina znajduję się też w bagażniku, gdzie również jest narażona na wszelkie codzienne zabrudzenia. Wynika to z faktu, że większość zakupów przewozimy właśnie w bagażniku. Dodatkowo często trzymamy tam płyny eksploatacyjne jak olej czy płyn chłodniczy, który jest problematyczny przy czyszczeniu.

Jak samodzielnie wyczyścić tapicerkę w samochodzie?


Pierwszym krokiem powinno być odkurzanie włącznie z siedzeniami. Do miejsc pod fotelami i wąskich zakamarków przyda się wąska ssawka. Należy odkurzyć wszystko bardzo dokładnie razem z zagłówkami. Do wyczyszczenia zakamarków siedzeń czy okolic dźwigni zmiany biegów najlepiej nada się mała szczoteczka lub patyczki do uszu. Z sierścią odkurzacz poradzi sobie jedynie, gdy posiadamy skórzaną tapicerkę, a przy materiałowej i welurowej trzeba użyć innych środków. W takim przypadku możemy zastosować specjalną szczotkę do sierści, rolkę samoprzylepną do czyszczenia ubrań lub szczotkę silikonową. Tapicerkę skórzaną czyścimy przy użyciu specjalnego środka przeznaczonego do skóry, który ma za zadanie usunięcie plam z tłuszczu i innych zabrudzeń. Po wyschnięciu siedzeń skórę należy pokryć specjalnym środkiem konserwującym.

Czyszczenie tapicerki w samochodzie na terenie Lutczy, Brzozowa, Strzyżowa, Domaradza

Kiedy oddać czyszczenie tapicerki w ręce specjalisty?


Niestety większości plam np. ze smarów, olejów czy jedzenia, nie wyczyścimy sami. Należy też uważać, bo czasem tanie środki i nieprawidłowe ich wykorzystanie może pogłębić uszkodzenia. W wielu przypadkach niezbędne jest profesjonalne pranie tapicerki samochodowej, co pozwoli na usunięcie plam i zanieczyszczeń nawet tych głębokich. Jeśli chcemy oszczędzić własny czas oraz mieć pewność dobrze wykonanej pracy warto zgłosić się do jednej z podkarpackich firm –  Czyszczenie-Lutcza. Firma oferuje nie tylko czyszczenie tapicerki samochodowej, ale również pranie dywanów w Brzozowie, wykładzin, czyszczenie tapicerki meblowej oraz pielęgnację kostki brukowej.

 

Komentowanie wyczone.