Były menedżer sieci Tesco i Amazona został prezesem Allegro

Roy Perticucci jest doświadczonym weteranem międzynarodowego e-commerce i zarządzania logistyką. Od 2013 do 2020 roku zarządzał europejskimi operacjami i logistyką w Amazon. Wcześniej zajmował również wysokie stanowiska w firmach Ahold (Albert.nl), Dixon’s i Tesco w Europie, w tym stanowisko dyrektora ds. rozwoju, a następnie dyrektora operacyjnego w Tesco.com, gdzie nadzorował rozwój największej na świecie platformy zakupowej z dostawą do domu podczas jej szybkiego wzrostu. Ponadto jego zasługą było uruchomienie pierwszego ciemnego sklepu Tesco (Wine Warehouse) oraz dostawcy usług internetowych Tesco.net.

Perticucci jest doświadczonym profesjonalistą biznesowym z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży rozwoju oprogramowania. Swoją karierę rozpoczął jako programista w Accenture w Mediolanie, a następnie pracował jako konsultant w Boston Consulting Group w Monachium.

Zarząd Allegro.eu wybrał Roya na swojego kolejnego CEO, po odejściu Francois w 2020 roku.

„Zarząd przeprowadził dokładne poszukiwania i dziś z dumą ogłaszam Roya naszym przyszłym CEO” – powiedział Darren Huston, prezes zarządu Allegro.eu, cytowany w poniedziałkowym komunikacie. „Roy został wybrany z puli wybitnych globalnych liderów” – dodał.

Francois rozpoczął kierowanie firmą w 2018 roku i doprowadził ją do tego, czym Allegro jest dzisiaj, jako europejski mistrz e-commerce i wiodąca globalna platforma sprzedaży. Nie tylko skupił swoje wysiłki na poprawie naszego biznesu, ale także nadzorował IPO firmy, największe, jakie kiedykolwiek widziała warszawska giełda. Francois wprowadził także Allegro na rynki międzynarodowe, m.in. poprzez przejęcie Grupy Mall, stworzenie fundamentów pod sieć dystrybucji paczek oraz udane uruchomienie allegro kontakt.”

Huston powiedział dalej, że wierzy, iż Roy będzie kontynuował ten trend: „Wierzymy, że Roy będzie kontynuował dziedzictwo Francois, wynosząc Allegro na nowe wyżyny.”

Francois Nuyts, były prezes Allegro, wyraził swoje zaufanie do nowego zespołu przywódczego. Mówi: „Jestem tego bardziej niż pewien, ponieważ znam Roya od dawna. Mój czas w Allegro dobiegnie końca we wrześniu i było to dla mnie niesamowite doświadczenie. Wielkie podziękowania dla moich kolegów w firmie, ponieważ zbudowano została organizacja światowej klasy. Jest to prawdziwie skoncentrowana na kliencie firma, która teraz rozszerzy swoje najwyższej klasy usługi również na klientów z innych krajów, niezależnie od tego, czy są to kupujący, czy sprzedający. Mogę śmiało powiedzieć za siebie, że z pewnością nie dokonałem jeszcze mojego ostatniego zakupu na Allegro.”

Nuyts jest przekonany, że pod kierownictwem Van der Merwe, Allegro będzie się nadal rozwijać i rozszerzać na resztę Europy i nie tylko.

 

 

Komentowanie wyczone.