Kompleks Nieruchomości poczty polskiej kupiony za 90 mln zł

Poczta Polska Kraków sprzedała swój kompleks nieruchomości firmie Skanska, deweloperowi biurowemu i mieszkaniowemu. Koszt transakcji wyniósł 90 mln zł. Nowy właściciel planuje wybudować pięciokondygnacyjny biurowiec o łącznej powierzchni 3 300 mkw. oraz budynek mieszkalny o powierzchni 3 500 mkw. Inwestycja będzie realizowana w trzech etapach: po pierwsze budowa biurowca o powierzchni całkowitej 1 800 mkw, po drugie budowa budynku mieszkalnego o powierzchni 2 200 mkw i po trzecie budowa kolejnego biurowca o powierzchni 900 mkw. Nowy właściciel mówi, że planuje zainwestować w projekt 150 mln zł w ciągu najbliższych pięciu lat. Reprezentacyjne biuro będzie znajdowało się na pierwszym piętrze tego kompleksu. Firma spodziewa się, że po zakończeniu inwestycji będzie mogła wynająć większość pięter.

Poczta Polska od dawna przygotowuje się do sprzedaży nieruchomości. Aukcja rozpoczyna się 29 czerwca. Cena wywoławcza wyniosła 90 mln zł, a za tę kwotę kompleks został sprzedany. W czwartek 1 września Skanska poinformowała o zakupie nieruchomości. Poczta Polska ogłosiła plany realizacji nowego kompleksu nieruchomości przy ulicy Cystersów 21. Szacowany potencjał powierzchni najmu to 47 tys. mkw. Jak informowaliśmy w czerwcu, kompleks nieruchomości Poczty Polskiej przy ulicy Cystersów 21 ponad 20 tys. metrów kwadratowych, z czego 60%. Składa się on z 11 budynków. Są to głównie budynki magazynowe, technologiczne i biurowe. Jest też hala warsztatowo-garażowa, stacja benzynowa i myjnia samochodowa. Tereny całego osiedla są ogrodzone i wypatroszone, a dostęp do nich zapewniają barierki. W otoczeniu osiedla znajdują się obiekty usługowe, produkcyjne i handlowe, a także zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna.

Skanska nabyła działkę na terenie znanym jako „Cysters”. Obszar ten jest znany z wielu biurowców, w tym High5ive i Axis. Samorząd lokalny ma również plany rozwoju usług w tym rejonie. Nadal możliwa jest zabudowa mieszkaniowa na wynajem długoterminowy (PRS). „Zakup działki został właśnie zakończony. Ostateczny kształt projektu nie został jeszcze ustalony” – komentuje Tomasz Mex, Project Manager w Skanska Office. „Na zagospodarowanie terenu będzie jeszcze czas”. Przez najbliższe dwa lata część nieruchomości będzie nadal wykorzystywana przez Pocztę Polską. Po rozpoczęciu budowy nowego budynku, media zazwyczaj informują o tych projektach, a inwestorom przedstawiane są szczegóły na ich temat.

 

 

Komentowanie wyczone.