Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich 2014 – sukcesy zapaśników!

Trzy medale dla Wisłoki w Finałach XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach Wałbrzych 2014.

Vice Mistrzem Polski w wadze do 54 kg został Marcin Nykiel pokonując kolejno:
– Arkadiusza Chojnackiego AKS Piotrków 8:0,
– Pawła Helbika Olimp Kostrzyn 14:6,
– Mateusza Spychalskiego Granica Gdańsk 12:4
i w walce o złoty medal na 10 sekund do końca Marcin prowadził 2:0, kiedy przyszło mu bronić przymusowy parter i jego przeciwnik Bartosz Hołubowski Ajas Gdańsk zaskoczył go skutecznym atakiem za 2 pkt. Był remis, nasz zawodnik zdołał jeszcze wyjść z tej pozycji i wykonać akcję za kolejne 2 pkt , ale okazało się że pozycja zagrożona była 1 sekundę po czasie.
Mistrzem Polski został zawodnik z Gdańska gdyż przy remisie w tej sytuacji wygrywa zawodnik który ostatni zdobył punkty.

Brązowy medal zdobyła Sylwia Kamińska 46 kg pokonując:
– Magdalenę Drobińską Gwiazda Szczuczyn 5:4,
– Paulinę Dobosz WLKS Siedlce przez położenie na łopatki,
w półfinale przegrała podobnie z Marią Tobolewską KS Koronowo, a w walce o brązowy medal pokonała 6:0 Martynę Dytrych AKS Piotrków.

Kolejny brązowy medal wywalczyła druga debiutantka w tej rangi imprezie Sara Rejniak kat.56 kg, która już w pierwszej walce dała się zaskoczyć bardziej rutynowanej Patrycji Oleszczuk Gryf Chełm i przegrała na plecy, jednak kolejne walki to ona wygrywała przez położenie na łopatki kolejno z Anną Dworak Olimpijczyk Chełm,Klaudią Żakowską Gryf Wojnowo,Izą Sekułą AKS Piotrków i o brąz z Weroniką Szukałą Sobieski Poznań.

Obie zawodniczki zostały też odznaczone drugim kółkiem olimpijskim PKOL. Piąte miejsce wywalczył Karol Bielański kat 42 kg. Gratulujemy bardzo udanego startu naszej ekipy z trenerami Ryszardem Koniecznym i Dariuszem Łukaszewskim

023

Komentowanie wyczone.