Piłka siatkowa

Mistrzowie Polski siatkarze AssecoResovii nie sprostali w kolejnym meczu Ligi Mistrzów drużynie Mistrzów Włoch Lube Banca Marche Macerata.

AssecoResovia we wtorkowy wieczór 15 stycznia przegrała ten mecz po świetnej walce 0 do 3 w poszczególnych setach: 23:25; 24:26; 19:25. Mecz mógł sięnaprawdę podobać i dostarczył bardzo licznie zgromadzonej publiczności wielu emocji. Siatkarze włoscy zdecydowanie bardziej koncentrowali się w końcówkach poszczególnych setów, a prym w ich szeregach wiódł pochodzący z Rosji, ale posiadający obywatelstwo włoskie i reprezentant tego kraju Ivan Zaytsev. Tak naprawdę to w drużynie włoskiej w wyjściowym składzie grał tylko jeden rodowity Włoch Simone Parodi. Pozostali zawodnicy to obcokrajowcy. Wspomniany wcześniej Ivan Zaytsev jest z pochodzenia Rosjaninem z włoskim paszportem, środkowy Dragan Stanković to Serb jak i drugi środkowy Marco Podrascanin, trzeci z kolei środkowy drużyny włoskiej Alen Pajenk to Słoweniec. Dick Kooy przyjmujący drużyny włoskiej to Holender, a libero Hubert Henno to reprezentant Francji. Rozgrywający Mistrza Włoch Dragan Travica, syn byłego trenera AssecoResovii  pochodzi z Chorwacji.  Nasza drużyna to też zawodnicy pochodzący z wielu krajów, ale tak to już jest we współczesnym sporcie.

Za tydzień w środę 23 stycznia, we Włoszech mecz rewanżowy, który zadecyduje o awansie do czołowej szóstki rozgrywek Ligi Mistrzów. Na tym etapie rozgrywek obowiązuje zasada tzw. złotego seta, czyli nasza drużyna wcale nie jest jeszcze na straconej pozycji. Przy sytuacji remisowej po rozegraniu obu meczy o awansie do dalszych gier decydował będzie właśnie ten „złoty set”.

Życzymy oczywiście naszym zawodnikom zwycięstwa i awansu do dalszych gier.

Na koniec przedstawię Państwu wyjściowe składy obu zespołów we wtorkowym meczu:

Lube Banca Marche Macerata: 5) Ivan Zaytsev; 6) Simone Parodi; 7) Dragan Staković; 13) Dragan Travica; 16) Dick Kooy; 18) Marco Podrascanin; libero nr 12) Hubert Henno – na zmiany wchodzili – Roberto Lampariello, Alen Pajenk, Sasa Starović i Natale Monopoli (który jest kapitanem drużyny).Trenerem drużyny Macerata jest Alberto Giulani, a jego asystentem Francesco Cadeddu.

Wyjściowy skład Resovii: 2) Paul Lotman; 3) Wojciech Grzyb; 4) Piotr Nowakowski; 5) Lucas Tichacek; 10) JochenSchops; 11) Nicola Kovacević oraz libero oczywiście Krzysztof Ignaczak z numerem 16. Na zmiany wchodzili: Maciek Dobrowolski, Grzegorz Kosok, AliegAkhrem (kapitan drużyny) i Łukasz Perłowski. Trenerami drużyny AssecoResovia są – Andrzej Kowal i Marcin Ogonowski.

To był ostatni mecz naszej drużyny w Rzeszowie w styczniu. Kolejne mecze już w lutym. Ale są jeszcze mecze Młodej Plus Ligi. W najbliższą sobotę 19 stycznia o godzinie 12.00 w hali ROSiR przy ulicy Pułaskiego młoda drużyna AssecoResovii pod wodzą trenera Jerzego Wietechy rozegra mecz ligowy z ZAKS-ą Kędzierzyn Koźle, na który to mecz serdecznie sympatyków siatkówki zapraszamy.