Revolut oferuje darmowe kryptowaluty

Dużą popularnością wśród polskich użytkowników cieszy się obecnie oferta o której informują na stronie numer revolut, która pozwala na otrzymanie kryptowalut za wypełnienie quizu. Po rozwiązaniu quizu mogą oni otrzymać Bitcoina, Ethereum lub Litecoina: każdy z nich wart jest około 70 złotych. Czy jednak rodzi to jakieś dodatkowe obowiązki? Czy polscy podatnicy są zobowiązani do zadeklarowania dochodu otrzymanego w wyniku tej akcji? Odpowiedź na te pytania brzmi: tak i nie. Polska ordynacja podatkowa nie wymaga deklarowania dochodów uzyskanych w ten sposób przez osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Osoba fizyczna chce wykorzystać posiadaną kryptowalutę jako środek płatniczy za towary lub usługi, wówczas musi zgłosić to w swoim zeznaniu podatkowym. W tym przypadku otrzymana kwota zostanie opodatkowana według stawki 19%.

Przede wszystkim muszą się upewnić, że ich pojazdy są bezpieczne dla pasażerów. Oznacza to, że pojazd musi mieć pasy bezpieczeństwa dla każdego pasażera i musi być w stanie obsłużyć ciężar wszystkich tych pasażerów na raz. Firmy taksówkowe muszą również zapewnić, że ich kierowcy są wykwalifikowani do prowadzenia swoich taksówek. Oznacza to, że muszą wiedzieć, jak używać wszystkich urządzeń na pokładzie i przejść odpowiednie szkolenie od certyfikowanego instruktora. Kierowca będzie również potrzebował odpowiedniej licencji ze stanu, w którym mieszka lub pracuje. W niektórych przypadkach wymagania te mogą się różnić w zależności od miejsca zamieszkania lub rodzaju świadczonych usług taksówkowych.

Transakcje kryptowalutami podlegają opodatkowaniu. Co do zasady, należy je uwzględnić w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-38. Podstawą opodatkowania jest dochód i obejmuje przychody netto pomniejszone o koszty uzyskania przychodu.  Kiedy otrzymasz nagrodę w postaci kryptowalut, ważne jest, aby pamiętać, że będziesz musiał zapłacić podatek od tego dochodu. Oznacza to, że nie można użyć nagrody, aby kupić coś lub zachować ją na później bez uprzedniego opodatkowania tego dochodu. Na przykład, jeśli otrzyma się nagrodę od Revolut w postaci kryptowalut, a następnie użyto jej do kupienia czegoś, byłoby to traktowane jako sprzedaż i byłoby opodatkowane w wysokości 0 zł. W tym przypadku musiałoby się również zapłacić podatek od swojej wygranej – w wysokości 70 zł – co skutkuje dodatkową płatnością podatku w wysokości 13,30 zł!

Komentowanie wyczone.