Archiwum z dnia Lipiec, 2019

Pierwsze kroki w gastronomii

„Chcę założyć własną restaurację” – ambitny cel, lecz napotkamy sporo trudności zanim uda się go zrealizować. Czeka nas szereg planów, decyzji oraz opłat. Przede wszystkim potrzebujemy lokalu, planu technologicznego lokalu oraz oszacowania kosztów całego przedsięwzięcia. Na poszczególne etapy składa się wiele detali, które będziemy musieli przeanalizować, aby nasza wymarzona restauracja mogła dobrze prosperować.

Profesjonalny projekt technologiczny

Dobór odpowiedniego lokalu

Najważniejszym czynnikiem jest położenie lokalu. Wielkie znaczenie ma to, czy będzie on poza miastem, czy w centrum miasta. Wpływa to na liczbę naszych klientów. Dobrym pomysłem jest wynajęcie miejsca w galerii handlowej, chociaż koszty niestety diametralnie podskoczą. Ważnym czynnikiem jest też piętro, na jakim znajduje się restauracja. Najlepsza opcja to oczywiście parter. Dużym ułatwieniem może być także przejęcie lokum po byłej gastronomii, zmniejszy to nasze koszty dostosowania lokalu do takiej branży.

Projekt lokalu gastronomicznego

Koszty przystosowania lokalu

Istnieje wiele różnych rzeczy, za które będziemy musieli zapłacić, aby nasz lokal mógł funkcjonować zgodnie z prawem. Pierwszą z nich jest projekt architektoniczny, który powinien mieć już właściciel budynku. Jeśli go jednak nie ma, to jest to koszt w wysokości kilku tysięcy złotych. Niezbędnym do odbioru lokalu przed Sanepid jest badanie wody (ok. 300 zł). W większości przypadków potrzebny jest remont pomieszczeń. Ciężko wstępnie oszacować koszty architektów, ekipy budowlanej itp., gdyż zależy to od tego, jakie firmy wybierzemy oraz powierzchni naszego lokalu. Bardzo ważny jest również projekt technologiczny, którego koszty wahają się od 900 zł do nawet 5000 zł. Na koniec musi zatwierdzić go rzeczoznawca i dopiero wtedy możemy przejść do działania by nasz lokal zaczął powstawać.

Projekt technologiczny

Projekt technologiczny powinien być pierwszą rzeczą, którą należy się zająć po znalezieniu odpowiedniego lokalu. Określa on rozmieszczenie elementów wodno-kanalizacyjnych oraz przyłączy elektrycznych. Pomaga również zaplanować zakup i rozmieszczenie sprzętu gastronomicznego i wykonać odpowiedni projekt lokalu gastronomicznego. Najkorzystniejszą drogą na stworzenie takiego projektu jest skorzystanie z usług fachowców. Wyspecjalizowana firma zajmuje się projektowaniem usytuowania wyposażenia kuchni, tak by było ono ergonomiczne oraz wygodne w użytkowaniu dla klientów i pracowników. Oferuje plany dla każdego rodzaju obiektów, w których znajduje się jakiekolwiek zaplecze gastronomiczne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pomaga klientom przejść „bezkolizyjnie” przez etap planowania, bo błędy wtedy przynoszą największe straty w przyszłości.

Przyciemniane szyb samochodowych – czy jest legalne?

Przyciemnianie szyb w samochodzie z pewnością poprawia komfort jazdy oraz zapewnia ochronę przed promieniami UV, które są szkodliwe dla naszej skóry i oczu. Jednak jeśli przyciemnianie wykonane jest w nieprawidłowy sposób, to nie tylko może pogorszyć widoczność otoczenia dla kierowcy, ale również może skończyć się mandatem. W takim razie jak ocenić, kiedy przyciemnianie szyb jest legalne?

Auto szyby w Sanoku - Przyciemnianie

Które szyby można przyciemnić?

Możemy przyciemniać wszystkie szyby w samochodzie i jest to legalne, ale nie wszystkie mogą być w takim samym stopniu przyciemnione. Przy szybach tylnych i tylnych bocznych mamy całkowitą swobodę, bo kolor, jak i stopnień jest dowolny oraz zależny od gustu. Warunkiem takiego działania jest jednak konieczność posiadania lusterek bocznych. Szyby przednie oraz przednie boczne również mogą zostać przyciemnione, ale muszą zachować przepuszczalność światła nie mniejszą niż 70% w wypadku bocznych przednich szyb, a szyba przednia – nie mniej niż 75%. W wypadku szyb przednich przyciemnienie należy potwierdzić homologacją, co uchroni kierowcę od ewentualnych konsekwencji. Folia musi zostać poddana odpowiednim badaniom i przejść pozytywnie odpowiednie testy, podobnie jak w wypadku szyb. Zaświadczenie o tym, że folia spełnia wymogi techniczne i została założona w specjalistycznym zakładzie, powinniśmy wozić ze sobą w aucie w razie potrzeby okazania takiego dokumentu.

Szyby w Sanoku - Wymiana i naprawa

Jakie są korzyści z odpowieniego przyciemnienia?

Przyciemnianie szyb w aucie staje się coraz popularniejszym zjawiskiem i sposobem na podkreślenie charakteru samochodu. Wykonanie takiego zabiegu niesie ze sobą sporo korzyści, a między innymi:

  • ogranicza nagrzewanie się wnętrza auta oraz chroni tapicerkę przed wyblaknięciem,
  • zwiększa poziom intymności i poczucia prywatności w aucie,
  • podnosi komfort podróży,
  • blokuje promienie UV,
  • poprawia poziom bezpieczeństwa – szyba, na którą została nałożona folia, staje się szkłem bezodłamkowym w przypadku, jeśli szkło zostaje rozbite.

Aby przyciemniona szyba cieszyła oczy przez długi okres, warto zgłosić się do profesjonalnej firmy, która zajmie się montażem w fachowy sposób. Auto szyby Sanok — Jedną z firm, która zajmuje się przyciemnianiem i kompleksowymi usługami dotyczącymi szyb samochodowych jest Auto-Ściema z Sanoka. Oferują przyciemnianie szyb dla aut samochodowych, dostawczych, tirów oraz innych pojazdów. Auto-Ściema świadczy usługi na terenie całych Bieszczad oraz Podkarpacia, gwarantując najwyższą jakość używanych materiałów oraz estetyczne wykonanie.

Księgowość – zawód w cenie

Posiadanie własnej księgowości to podstawa dla wielu firm. Obecnie prowadzą ją nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale także średnie i małe działalności gospodarcze. Będąc zainteresowanym, można zdecydować się na kilka form zatrudnienia. Oprócz standardowego etatu coraz większą popularnością cieszą się prywatne biura rachunkowe. Wielu księgowych wybiera też pracę na własną rękę, w ramach której wykonuje jednostkowe zlecenia finansowe.

 

Profesjonalna księgowość w Rzeszowie

Praca w księgowości — księgowość to duża odpowiedzialność


Najważniejszym obowiązkiem księgowego jest kontrola nad zestawieniami finansowymi i bieżące nadzorowanie całej rachunkowości. Księgowy prowadząc całokształt finansowy firmy, jest także pośrednikiem w kontaktach z instytucjami skarbowymi i prawymi. Najważniejsze cechy potrzebne do wykonywania zawodu księgowego to dobra pamięć, skrupulatność i wielozadaniowość. Jednocześnie księgowy powinien mieć umiejętność analitycznego myślenia, rzetelność, dokładność oraz odporność na stres. Z racji upowszechnienia elektronicznych ewidencji w zawodzie ważnym jest też umiejętność obsługi komputera i podstawy nawigacji w bazach danych.

Biuro księgowe

Jak zostać księgowym?


Ważnym kryterium jest wykształcenie średnie lub wyższe. Polecane są kierunki ekonomiczne i bankowe, np. finanse i rachunkowość, ekonomia czy zarządzanie. Istnieją też studia podyplomowe połączone z nauką konkretnej specjalizacji. Obie te opcje wiążą się też z koniecznością odbycia praktyki księgowej w jednostce rachunkowej. Warto też zainteresować się specjalnymi kursami na różnych poziomach zaawansowania. Na kursach można też nauczyć się obsługi konkretnych programów rachunkowych, co może pomóc w zdobyciu pracy. Od Lipca 2002 roku Ministerstwo Finansów prowadzi certyfikację zawodu księgowego. Osoby z wykształceniem średnim muszą odbyć dwuletnią praktykę i zdać egzamin w Ministerstwie Finansów, a osoby z wykształceniem wyższym mogą uniknąć egzaminu, jeśli przejdą trzyletnią praktykę.

Zatrudnienie biura rachunkowego.


Prowadząc własną firmę, warto pomyśleć o zatrudnieniu biura rachunkowego zamiast zwykłego pracownika. Biuro rachunkowe zazwyczaj jest tańszą opcją, omijają nas wtedy koszty z zakupu specjalistycznej literatury, szkoleń i kursów. Zatrudnienie księgowego do firmy wiązałoby się też z zakupem wyposażenia miejsca pracy. Biuro odpowiada w pełni za wszystkie wyrządzone szkody. Warte uwagi jest biuro rachunkowe w Rzeszowie, firma Accent zajmuję się obsługą finansowo-księgową i kadrowo-płacową dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oferują oni klientom wszechstronną pomoc w prowadzeniu działalności poprzez szeroką gamę usług księgowych.

Czy można skutecznie pozbyć się insektów ?

Nikt z nas nie lubi, kiedy w jego domu zalęgną się insekty. Robaki pełzające w trudno dostępnych miejscach obrzydzają życie codzienne. Przenoszą również wiele chorób, dlatego pozbycie się ich z naszego mieszkania jest tak ważne.

Komar - cichy zabójca

Mali zabójcy

Komary, bo o nich mowa, są jednymi z najbardziej znienawidzonych owadów na świecie. Kiedy w ciepłe letnie noce, chcemy zasnąć przy otartym oknie, one już są w gotowości, aby wlecieć i wyssać naszą krew, zostawiając przy tym nieprzyjemny swędzący ślad. Nie byłoby w tym tak dużego problemu, bo istnieją sposoby na pozbycie się ich z naszego pokoju np. odstraszacze wpinane w gniazdko lub moskitiery na okna, gdyby nie to, że owady te są jednymi z najbardziej zabójczych zwierząt na świecie. Komary przenoszą śmiertelne choroby, na które rocznie umiera do 3 milionów osób, czym zajmują niechlubne pierwsze miejsce na liście najskuteczniejszych zabójców.

 

Plaga owadów, jak je zwalczać

Rybiki cukrowe prowadzą nocny tryb życia, lubią ciepłe i wilgotne miejsca, dlatego najczęściej znajdziemy je w łazience. Żywią się prawie wszystkim, zjadają resztki z naszego stołu, a nawet papier, kleje organiczne czy drewno. Nie są dla nas niebezpieczne. Pozbyć się ich możemy zwykłymi środkami owadobójczymi. Groźniejszym dla człowieka insektem jest pluskwa domowa, żywiąca się krwią ludzką. Aby pozbyć się tego szkodnika, należy użyć całej gamy środków owadobójczych, a jeśli to nie pomaga, wymagane jest skontaktowanie się z firmą, która zajmuje się zwalczaniem takich pasożytów. Mole wyrządzają duże szkody naszej garderobie. Kiedy się pojawią, mogą uszkodzić nową sukienkę czy bluzkę za kilkaset złotych. Pozbycie się ich nie jest drogie, wystarczy wyłożyć półki szafy gazetami (mole nie znoszą zapachu farby drukarskiej) lub umieścić kawałki mydła między ubraniami. Skuteczne są też lawenda, ziele angielskie oraz skórka cytryny. Zwalczanie szkodników drewna też są trudne do wytępienia i w bardzo szybki sposób potrafią zniszczyć drewniane przedmioty. Ważne jest 

Deratyzacja obejmuje przede wszystkim myszy

Co zrobić, gdy zwykłe sposoby nie działają ?

Niekiedy pozbycie się insektów domowymi sposobami lub przy użyciu środków chemicznych nie działa. Wtedy do akcji wkraczają specjaliści, którzy nie dają szans żadnej pladze owadów. Specjalistami na rynku są „InsektKiller”, którzy nie tylko skutecznie usuną każdego owada, lecz także większe szkodniki, jak myszy czy szczury. Oferują ponadto monitoring DDD, dezynfekcję oraz ozonowanie w Rzeszowie i na terenie Polski południowo-wschodniej.

Trudne i ciekawe zlecenia w pracy hostessy

Praca hostessy to nie tylko stanie i uśmiechanie się, niekiedy dostają one bardzo trudne i wymagające zlecenia, dlatego ładny wygląd to nie wszystko. Wymaga się od nich znajomości wielu języków, dobrych manier oraz dobrej kondycji fizycznej, a czasem dużej odwagi.

Hostessa do promocji produktu

Odwaga to podstawa

Firmy, które potrzebują wzbogacić własne wydarzenia, nierzadko wynajmują hostessy korzystając z agencji hostess przeznaczone do realizowań unikalnych pomysłów co do sposobu przeprowadzenia promocji. Klasyczne rozdawanie ulotek, informowanie przechodniów o produktach i zapraszanie do sklepów czy salonów  bywa niewystarczające w przypadku promowania produktów ekskluzywnych. Zdarza się, że hostessa pracująca w klubach zostaje ubrana w skąpy strój, tańcząca na podwieszanych platformach. Podczas gali w jednej z większych wytwórni czekolady, półnagie hostessy witały gości, będąc oblane płynną czekoladą. W takich sytuacjach hostessy powinny się psychicznie przygotować na tego typu wyzwania. Motyw nagości jest dość popularny, także kobiety chcące osiągnąć więcej w tej branży muszą mieć to na uwadze. Trendy się zmieniają, co wpływa na rozkwit ciekawszych i bardziej kontrowersyjnych stylizacji. W dzisiejszych czasach promowanie produktu wiąże się m.in. na zwrócenie uwagi klienta, dlatego praca nad wizerunkiem hostess skłania do tego, aby był charakterystyczny, wyzywający i ekstrawagancki.

Profesjonalna hostessa

Zadbaj o wizerunek

W każdym biznesie podobnie jak w życiu, liczy się pierwsze wrażenie. Współpraca z hostessami to skuteczny sposób do zainteresowania potencjalnego klienta do skorzystania z ofert firmy. Piękne dziewczyny w egzotycznych strojach wraz z logotypem firmy to pozytywny wpływ na wydźwięk marki. Jeśli poszukujesz hostessy na różnego rodzaju imprezy, warto skorzystać z firm, które prowadzą agencję rekrutacyjną dla kobiet zainteresowanych wykonywaniem pracy na rzecz promocji. Firma „Agencja500” oferuje możliwość wynajęcia hostess na różnego rodzaju wydarzenia o charakterze marketingowym. Agencja500 świadczy wszechstronne usługi na terenie Rzeszowia, Krakowa, Poznania i całego kraju. Przywiązuje wagę do tego, aby zawsze sprostać oczekiwaniom klientów.