Adidas wprowadza słuchawki, które są zasilane energią słoneczną

Adidas, sportowa marka lifestylowa, ogłosiła wprowadzenie na rynek swojego nowego produktu – RPT-02 SOL.

Słuchawki są całkowicie bezprzewodowe i posiadają unikalny system ładowania, który wykorzystuje zarówno sztuczne, jak i naturalne światło.

Firma twierdzi, że to dopiero początek ich podróży w świat technologii opartej na świetle i mają nadzieję na dalszy rozwój tych technologii, aby stworzyć bardziej zrównoważony sposób ładowania urządzeń przez ludzi.

Do stworzenia opaski RPT-02 SOL wykorzystano bardzo elastyczny materiał bogaty w ogniwa fotowoltaiczne o nazwie Powerfoyle. Główną zaletą wyróżniającą takie ogniwa słoneczne jest to, że można je zadrukować sitodrukiem na różnych powierzchniach, takich jak ściany, akcesoria czy samochody. Słuchawki mają wskaźnik świetlny, dzięki któremu użytkownicy wiedzą, kiedy ładować.

Słuchawki są dostępne w kolorze Sunshine Yellow i Night Grey i mają zasięg Bluetooth do 10 metrów. Jest też akcent ekologiczny. Ich materiał to w 87% plastik z recyklingu, więc w przyszłości można je poddać recyklingowi, aby zmniejszyć ilość odpadów.

Dzięki konstrukcji z certyfikatem IPX4 te słuchawki są odporne na zachlapanie i pot, dzięki czemu możesz cieszyć się aktywnym stylem życia. Są również wyposażone w wyjmowane części do regularnego czyszczenia ulubionych urządzeń.

Czas odtwarzania muzyki w słuchawkach wynosi 80 godzin, co oznacza, że można z nich korzystać łącznie przez cztery dni bez ładowania akumulatora. Jest to imponujące, ponieważ umożliwia korzystanie ze słuchawek nawet wtedy, gdy w pobliżu nie ma światła. Dodatkowo funkcja ta pozwala w razie potrzeby na ładowanie telefonu przez port USB.

Jeśli szukasz pary słuchawek, które mogą wytrzymać żywioły, to te są dla Ciebie. Słuchawki RTP-02 SOL są wodoodporne, więc mogą być noszone w deszczu, śniegu, a nawet pod prysznicem. Są dostarczane z futerałem, który podwaja się jako opaska na rękę, więc możesz je nosić podczas biegania lub jazdy na rowerze. Otrzymasz również ściereczkę z mikrofibry i narzędzie do czyszczenia, aby utrzymać słuchawki w czystości, gdy nie są używane.

Te słuchawki są świetne dla każdego, kto chce słuchać muzyki podczas ćwiczeń lub chodzenia o swoim dniu. Jakość dźwięku jest doskonała, ale jeśli chcesz czegoś nieco bogatszego – i droższego – możesz chcieć poszukać gdzie indziej. W tej chwili słuchawki RPT-02 SOL kosztują 229 dolarów.

Infolinia Adidas jest do dyspozycji w przypadku wszelkich pytań poprzez stronę adidas kontakt telefon. Oferowany jest kontakt telefoniczny z konsultantem poprzez numer telefonu lub e-mail.

Komentowanie wyczone.