Czy można skutecznie pozbyć się insektów ?

Nikt z nas nie lubi, kiedy w jego domu zalęgną się insekty. Robaki pełzające w trudno dostępnych miejscach obrzydzają życie codzienne. Przenoszą również wiele chorób, dlatego pozbycie się ich z naszego mieszkania jest tak ważne.

Komar - cichy zabójca

Mali zabójcy

Komary, bo o nich mowa, są jednymi z najbardziej znienawidzonych owadów na świecie. Kiedy w ciepłe letnie noce, chcemy zasnąć przy otartym oknie, one już są w gotowości, aby wlecieć i wyssać naszą krew, zostawiając przy tym nieprzyjemny swędzący ślad. Nie byłoby w tym tak dużego problemu, bo istnieją sposoby na pozbycie się ich z naszego pokoju np. odstraszacze wpinane w gniazdko lub moskitiery na okna, gdyby nie to, że owady te są jednymi z najbardziej zabójczych zwierząt na świecie. Komary przenoszą śmiertelne choroby, na które rocznie umiera do 3 milionów osób, czym zajmują niechlubne pierwsze miejsce na liście najskuteczniejszych zabójców.

 

Plaga owadów, jak je zwalczać

Rybiki cukrowe prowadzą nocny tryb życia, lubią ciepłe i wilgotne miejsca, dlatego najczęściej znajdziemy je w łazience. Żywią się prawie wszystkim, zjadają resztki z naszego stołu, a nawet papier, kleje organiczne czy drewno. Nie są dla nas niebezpieczne. Pozbyć się ich możemy zwykłymi środkami owadobójczymi. Groźniejszym dla człowieka insektem jest pluskwa domowa, żywiąca się krwią ludzką. Aby pozbyć się tego szkodnika, należy użyć całej gamy środków owadobójczych, a jeśli to nie pomaga, wymagane jest skontaktowanie się z firmą, która zajmuje się zwalczaniem takich pasożytów. Mole wyrządzają duże szkody naszej garderobie. Kiedy się pojawią, mogą uszkodzić nową sukienkę czy bluzkę za kilkaset złotych. Pozbycie się ich nie jest drogie, wystarczy wyłożyć półki szafy gazetami (mole nie znoszą zapachu farby drukarskiej) lub umieścić kawałki mydła między ubraniami. Skuteczne są też lawenda, ziele angielskie oraz skórka cytryny. Zwalczanie szkodników drewna też są trudne do wytępienia i w bardzo szybki sposób potrafią zniszczyć drewniane przedmioty. Ważne jest 

Deratyzacja obejmuje przede wszystkim myszy

Co zrobić, gdy zwykłe sposoby nie działają ?

Niekiedy pozbycie się insektów domowymi sposobami lub przy użyciu środków chemicznych nie działa. Wtedy do akcji wkraczają specjaliści, którzy nie dają szans żadnej pladze owadów. Specjalistami na rynku są „InsektKiller”, którzy nie tylko skutecznie usuną każdego owada, lecz także większe szkodniki, jak myszy czy szczury. Oferują ponadto monitoring DDD, dezynfekcję oraz ozonowanie w Rzeszowie i na terenie Polski południowo-wschodniej.

Komentowanie wyczone.