Kajak polo!

Mniemam, że większość z czytelników nie wie, iż istniej taka dyscyplina sportu jak KAJAK POLO. Oczywiście poprzez nazwę dyscypliny można domyślać się o co chodzi. Oczywiście jest to gra w piłkę siedząc – pływając kajakiem i strzelając gole do ustawionych na akwenie wodnym bramek. Ta niezwykła i jeszcze mało popularna dyscyplina sportu jest uprawiana także na naszym terenie, w Rzeszowie ! Klub sportowy „Rzeszowski Klub Kajakowy” działający przy Miejskim Ośrodku Sportowym w Rzeszowie prowadzi sekcję w tej dyscyplinie. Ostatnio odbyły się 10 Mistrzostwa Świata w kajak polo. Zawody odbyły się na poznańskiej Malcie. W turnieju wzięło udział 68 teamów z 26 krajów świata. W reprezentacji Polski U – 21 kobiet walczyły dwie zawodniczki rzeszowskiego klubu Marlena Madej i Paula Ledniowska i co najważniejsze grały bardzo dobrze. Obie rzeszowskie zawodniczki grały w każdym meczu i walnie przyczyniły się do zdobycia przez polski team wysokiego 5 miejsca. Trener naszych zawodniczek Sebastian Klaczkowski potwierdził, że plan minimum naszej reprezentacji został wykonany, gdyż zakładał zajęcie miejsca w pierwszej piątce mistrzostw, a to przez brak w tej kategorii wiekowej aż trzech podstawowych zawodniczek, które w tym sezonie powołane zostały do kadry seniorek.

Złoty medal w kategorii U – 21 wywalczyły Niemki, wśród seniorek również wygrała reprezentacja Niemiec, a Polki uplasowały się na 8 miejscu.

Męska reprezentacja Polski zajęła 11 miejsce, a zwyciężyli Holendrzy.