Michał Bartusik walczy o Igrzyska w Rio de Janeiro

Michał Bartusik z UKJ Millenium Rzeszów zajął 5. miejsce podczas rozgrywanego w Madrycie Otwartego Pucharu Europy.

Dzięki temu rzeszowianin zdobył pierwsze punkty w rankingu eliminacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Bartusik wygrał podczas imprezy w Hiszpanii cztery walki. W pojedynkach o miejsce na podium uległ reprezentantom Francji i Rosji. Zawodnik UKJ Millenium jest pierwszym zawodnikiem w historii Podkarpacia, walczącym o udział w tej najważniejszej imprezie na świecie.

Brąz i 4 kwalifikacje

Brązowy medal i kwalifikację wywalczył z kolei Rafał Skrzat w kat. 55 kg na II eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek Młodszych (OOM) w Bytomiu. Tuż za podium punktowane i premiowane awansem do finałów OOM miejsca zdobyli jeszcze inni judocy i judoczki Millenium Rzeszów: Norbert Majcher i Arkadiusz Drąg w kat. 60 kg oraz Aleksandra Grabowska w kat. 63kg. Na rezerwie uplasowała się Kamila Woźny w kat. 70 kg.