Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich Małopolska 2012.

Dobiega końca rywalizacja w sportowa w ramach XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Małopolska 2012. W ostatnim okresie spore sukcesy odnosili reprezentanci podkarpacia.

Podkarpaccy bokserzy przywieźli z olimpiady 4 krążki 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe. Złoty medal olimpiady i tytuł Mistrza Polski zdobył pięściarz ze Stalowej Woli Filip Sioda w kategorii wagowej 80 kg ( OOM to jednocześnie mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej). Tytuł Wicemistrza Polski i srebrny medal przywiózł do Rzeszowa bokser Wisłoka Rzeszów Paweł Stanek, walczący w najwyższej kategorii wagowej + 80 kg. Brązowe medale wywalczyli Maksymilian Micał z Wisłoka Rzeszów i Maksymilian Gibadło Ring Sanok.

Siedem medali dla podkarpackich lekkoatletów. Złote medale zdobyli Paweł Chabko z UKS Tempo 5 Przemyśl w biegu na 2000 m z przeszkodami oraz chodziarka Stali Mielec Katarzyna Zdziebło na dystansie 5 km. Medale srebrne zdobyli Angelika Augustyn z Sokoła Mielec w chodzie sportowym na 5 km, Marcin Matycz, Resovia Rzeszów w biegu na 1500 m, Marek Gaj Witar Tarnobrzeg w skoku w dal oraz Bartłmiej Stój, Victoria Stalowa Wola w rzucie dyskiem. Brązowy medal zdobyła sztafeta 4 x 400 m dziewcząt z Viktorii Stalowa Wola, biegnąca w składzie Klaudia Chmielowska, Marta Maślach, Agata Brzóska i Beata Krawiec.

Natomiast młoda łuczniczka klubu sportowego Jar Kielnarowa Dorota Zaborniak zdobyła brązowy medal w konkurencji ŁA K.