Siatkówka

Wspaniały sukces odnieśli młodzi siatkarze rzeszowskiego AKS-u.

Na zakończonych we Francji Szkolnych Mistrzostwach Świata nasi młodzi zawodnicy zajęli pierwsze miejsce i zdobyli tytuł Szkolnego Mistrza Świata !

To pierwszy taki sukces i w ogóle medal polskiej drużyny w zawodach tego typu. Turnieje mistrzowskie odbywają się od 1994 roku co dwa lata. Siatkarze AKS Rzeszów uczą się na co dzień w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie, a Polskę reprezentowali w nagrodę za zwycięstwo w gimnazjadzie. Polacy na początek trafili do grupy z Chile, Turcji i Francji „B”. Nasi gracze zwyciężyli we wszystkich meczach po 3:0. W 1/8 finału rzeszowianie trafili na reprezentację  Austrii i wygrali 3:1. W ¼ finału gracze z Polski pozostawili w pokonanym polu najlepszych gimnazjalistów Francji „A” wygrywając  bezapelacyjnie 3:0.

W półfinale w stosunku 3:1 odprawili reprezentację Chin.

W finale polscy zawodnicy zmierzyli się z jednym z faworytów tego turnieju – reprezentacją Tajwanu. Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu reprezentacja Polski w postaci zawodników AKS Rzeszów wygrali 3:2 i zwyciężyli w całym turnieju zdobywając tytuł Szkolnego Mistrza Świata !