Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich – kolarstwo górskie

Jakub Murias (CWKS Resovia Rzeszów) srebrnym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim

W dniu 16 lipca 2014 w Górkowie koło Głogowa (woj. dolnośląskie) zostały rozegrane finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim.

Bardzo dobry wynik w tych zawodach uzyskał podopieczny trenera Eugeniusza Korbeckiego – Jakub Murias, który zdobył srebrny medal i tytuł I wicemistrza Polski w tej konkurencji.

Według relacji trenera pozostał niedosyt, gdyż istniała szansa na zdobycie złotego krążka gdyby nie upadek Kuby na siódmym, przedostatnim okrążeniu trasy. Jakub Murias jadąc przez większość wyścigu w 3-osobowej ucieczce późniejszych medalistów, wielokrotnie znajdował się na prowadzeniu, nadając ton walce. Upadek kosztował go utratę kontaktu ze zwycięzcą Tomaszem Rzeszutkiem z MLKS Baszta Bytów, który samotnie finiszował z przewagą 5 sekund. Natomiast Kuba musiał stoczyć zacięty pojedynek na finiszu o srebrny medal z Marcelem Fabianem z Grupy Kolarskiej Gliwice.

Dobry rezultat w tych zawodach uzyskała Katarzyna Socha (Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska), która w kategorii kobiet zajęła 4 miejsce będąc przez większość trasy w ścisłej czołówce wyścigu.
Z pośród pozostałych reprezentantów woj. podkarpackiego, którzy brali udział w tych zawodach, miejsca punktowane zdobyli: Kaja Rysz – 14m i Jakub Szela – 23m (oboje CWKS Resovia Rzeszów) oraz Wojciech Miazga – 17m (Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska)